Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 24 maja 2022 14:39
Reklama

Łosice: Nowy sprzęt trafił już do szpitala 

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łosicach dysponuje już nowoczesnymi aparatami diagnostycznymi, które z powodzeniem wykorzystywane są zarówno w samej diagnostyce, jak i leczeniu pacjentów. 
Łosice: Nowy sprzęt trafił już do szpitala 
Autor: fot. SPZOZ Łosice

W nowoczesny sprzęt SP ZOZ doposażono w ramach unijnego projektu pn. „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego"

Dzięki wsparciu do lecznicy trafił stacjonarny cyfrowy aparat RTG z zawieszeniem sufitowym, lampą RTG, stołem i statywem kostno-płucnym. Możliwe stało się też zaadoptowanie pomieszczenia w którym urządzenie jest wykorzystywane w diagnostyce. Koszt inwestycji wyniósł ponad 1 mln zł. Placówka jest również w posiadaniu zestawu do badań sylwetkowych całego kręgosłupa i kończyn dolnych, a w pracowni RTG od kilku lat wdrożony jest system zarządzania jakością zgodny z ISO 9001:2015.

Kupiono również aparat USG, w tym USG wielofunkcyjne z głowicą umożliwiającą diagnostykę klatki piersiowej płuc za 149 850 zł oraz dwa kardiomonitory i dwa defibrylatory za kwotę 99 940 zł. Szpital wyposażono także w komorę chłodniczą, stół sekcyjny i wózek do przewożenia zwłok – kwota zakupu tych sprzętów wyniosła 67 500 zł.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
podlasiak 22.01.2022 15:36
no proszę ,i nie zakupione przez Owsika ?dziwne bo do tej pory wg.propagandy tylko Owsik zaopatrywał szpitale w sprzęt

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Huggy WuggyTreść komentarza: Huggy Wuggy najlepszyData dodania komentarza: 24.05.2022, 10:25Źródło komentarza: Bądźmy czujni. Chrońmy nasze dzieci przed Huggy Wuggy!Autor komentarza: qwertyTreść komentarza: Admowicz nic nie miał przeciwko śmierdzącej biogazowni i chlewni - zbadajcie proszę ta sprawę i powiązania z PSLData dodania komentarza: 24.05.2022, 08:18Źródło komentarza: Dąb Alojzy znów w centrum uwagi. Tym razem... przeszkadza w budowie A2Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Chyba się z kosmosu urwałeś. Prowadzą drogę przez domy, gdzie obok są pola i żadnego budynku. Gdzie sens i logika? Rekompensata pieniężną mówisz. Za dom ci dadzą tyle, że nawet w stanie surowym nowego nie postawisz. Radzę zacząć myśleć ;)Data dodania komentarza: 23.05.2022, 22:14Źródło komentarza: Mieszkańcy mają obawy, że droga podzieli miejscowośćAutor komentarza: MieszkankaTreść komentarza: Człowieku chyba nie wiesz co mówisz... Przez tą drogę ludzie stracą dobytek całego życia, wszystko z czego żyją a dostaną gówno zamiast pieniędzy! Chyba nie zdajesz sobie sprawy o co tu chodzi... Mogą wybrać trasę, która idzie przez pola i nikomu nie zniszczy życia a wybrali taką gdzie kilkanaście rodzin straci dobytek całego życia i nie będą wstanie nawet za to wybudować czy kupić nowego domu nie mówiąc o tym że stracą pola z których żyli więc dodatkowo nie będą mieli pracy i żadnych środków do życia oprócz tego marnego grosza, które dostaną. Jak nie wiesz dokładnie o co chodzi to lepiej zamknij buźkę i nie pisz głupich komentarzy bo to nie na miejscu...Data dodania komentarza: 23.05.2022, 21:59Źródło komentarza: Mieszkańcy mają obawy, że droga podzieli miejscowośćAutor komentarza: Piotr M.Treść komentarza: Kolejny rok to samo a oni zapłacą parę groszy kary i się śmieją.Data dodania komentarza: 23.05.2022, 05:04Źródło komentarza: Są wyniki z próbek pobranych z Krzny i Piszczanki. Wskazują na silne zanieczyszczenie
Reklama
Reklama