Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 5 lipca 2022 03:03
Reklama

Łosice: Nowy sprzęt trafił już do szpitala 

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łosicach dysponuje już nowoczesnymi aparatami diagnostycznymi, które z powodzeniem wykorzystywane są zarówno w samej diagnostyce, jak i leczeniu pacjentów. 
Łosice: Nowy sprzęt trafił już do szpitala 
Autor: fot. SPZOZ Łosice

W nowoczesny sprzęt SP ZOZ doposażono w ramach unijnego projektu pn. „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego"

Dzięki wsparciu do lecznicy trafił stacjonarny cyfrowy aparat RTG z zawieszeniem sufitowym, lampą RTG, stołem i statywem kostno-płucnym. Możliwe stało się też zaadoptowanie pomieszczenia w którym urządzenie jest wykorzystywane w diagnostyce. Koszt inwestycji wyniósł ponad 1 mln zł. Placówka jest również w posiadaniu zestawu do badań sylwetkowych całego kręgosłupa i kończyn dolnych, a w pracowni RTG od kilku lat wdrożony jest system zarządzania jakością zgodny z ISO 9001:2015.

Kupiono również aparat USG, w tym USG wielofunkcyjne z głowicą umożliwiającą diagnostykę klatki piersiowej płuc za 149 850 zł oraz dwa kardiomonitory i dwa defibrylatory za kwotę 99 940 zł. Szpital wyposażono także w komorę chłodniczą, stół sekcyjny i wózek do przewożenia zwłok – kwota zakupu tych sprzętów wyniosła 67 500 zł.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
podlasiak 22.01.2022 15:36
no proszę ,i nie zakupione przez Owsika ?dziwne bo do tej pory wg.propagandy tylko Owsik zaopatrywał szpitale w sprzęt

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama