Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 5 lipca 2022 03:24
Reklama

Selekcjoner reprezentacji Polski spotkał się z Sebastianem Szymańskim

Nowy selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski, Czesław Michniewicz, spotyka się z kolejnymi piłkarzami, którzy występują w ligach zagranicznych i mają zostać powołani do kadry. W ostatnich dniach spotkał się między innymi z wychowankiem Akademii Piłkarskiej TOP 54 Biała Podlaska, Sebastianem Szymańskim, obecnie pomocnikiem Dynama Moskwa.
Selekcjoner reprezentacji Polski spotkał się z Sebastianem Szymańskim
Autor: Fot. Łączy nas piłka

Michniewicz spotkał się z Szymańskim w Turcji, gdzie na obozie przebywa zespół Dynama Moskwa. A także z Jackiem Góralskim, obecnie zawodnikiem kazachskiej drużyny Kairat Ałmaty, która też jest na obozie w Turcji.

Selekcjoner obejrzał sparing Dynama Moskwa z mistrzem Łotwy - RFS Ryga (1:1), był również na treningu moskiewskiej drużyny i rozmawiał z jej trenerem, Sandro Schwarzem, o roli Sebastiana Szymańskiego w klubie. - Przyjechałem, aby spotkać się z Sebastianem Szymańskim, z którym pracowałem przez trzy lata w młodzieżówce. Rozmawiałem z głównym trenerem i kierownictwem Dynama. Przy okazji obserwowałem kilku kandydatów do gry w reprezentacji Rosji. Rozmawiałem z Szymańskim, który potwierdził, że chce grać w kadrze. To zawodnik, który świetnie gra w piłkę – mówił cytowany przez oficjalną stronę moskiewskiego klubu Czesław Michniewicz.

Po raz ostatni Szymański, który świetnie spisuje się w Dynamie, zagrał w pierwszej reprezentacji Polski w marcu 2021 roku, gdy Polacy zremisowali na wyjeździe z Węgrami 3:3 w spotkaniu w ramach eliminacji mistrzostw świata. Potem były selekcjoner kadry, Portugalczyk Paulo Sousa, nie stawiał już na niego. Teraz Sebastian ma wrócić do reprezentacji i nie wykluczone, że zagra 24 marca przeciwko Rosji w Moskwie w półfinałowym spotkaniu barażowym o awans na mistrzostwa świata. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama