Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 13:08
Reklama

Koniec z maseczkami. Jest decyzja. Kiedy można zdjąć?

Minister zdrowia ogłosił luzowanie obostrzeń covidowych. Oznacza to, że zdejmiemy maseczki. Adam Niedzielski podał datę.
Koniec z maseczkami. Jest decyzja. Kiedy można zdjąć?
Autor: iStock

Już od tygodnia było wiadomo, że rząd planuje zluzować obostrzenia i tym samym pozwoli na zdjęcie maseczek. Obecnie są one wymagane np. w komunikacji publicznej, urzędach i sklepach. We wtorek rząd zdecydował o zmianie, obowiązującego w Polsce stanu epidemii, na stan zagrożenia epidemią. To także oznaczało, że nadchodzą zmiany.

W środę wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska poinformował, że decyzja zostanie ogłoszona w czwartek na konferencji prasowej. Zaznaczmy jednak, że część lekarzy mówi, iż na zdjęcie masek jest za wcześnie. Że wirus nie zniknął, a pandemia tylko przygasła. Mimo to, w czwartek minister zdrowia, Adam Niedzielski ogłosił decyzję.

„Dziś mamy 8994 nowe przypadki zakażeń koronawirusem. Wczoraj średnia liczba spadła poniżej 10 tysięcy, a biorąc pod uwagę ten dzisiejszy wynik, to średnia dzienna liczona w tygodniach spadła nawet poniżej 9 tysięcy” - przemawiał Niedzielski i dodał, że ani napływ uchodźców, ani powrót dzieci do szkół nie przyczyniły się do rozwoju pandemii.

Czytaj też: Nakaz noszenia maseczek coraz częściej budzi agresję

Maseczkę zdjąć – data

„Podjąłem decyzję o tym, żeby od 28 marca wprowadzić dwa rozwiązania. Pierwsze z nich to jest zniesienie obowiązku noszenia maseczek” - podał minister i dodał, że obowiązek zasłaniania ust i nosa będzie obowiązywał w podmiotach leczniczych.

Druga zmiana to to, że od 28 marca znika nakaz izolacji domowej i kwarantanny. „Od poniedziałku znosimy izolację domową, kwarantannę dla współdomowników i kwarantannę graniczną” - powiedział minister.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: BruesTreść komentarza: Taka Informacja! Przed wprowadzeniem nowych przepisów pieszy znajdujący się na przejściu miał pierwszeństwo więc oczywiście ludzie gineli. Ale każdy był nauczony że należy podejść do przejścia, rozejrzeć się i oczekiwać na możliwość wejścia. Dziś po zmianie przepisów pieszy podchodzi do przejścia i już ze świadomością że ma prawnie pierwszeństwo, nie zważając na pojazdy znajdujące się w ruchu bez możliwości zatrzymania się, wkracza wprost pod nadjeżdżający pojazd. Ludzie ogarnijcie się. Pierwszeństwo nie daje nam nieśmiertelności.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 12:34Źródło komentarza: Dlaczego piesi giną na przejściach dla pieszych? Odpowiedź zaskakujeAutor komentarza: Karolina wTreść komentarza: Nie rozumiem, po co mają sprawdzac deklaracje dot. Śmieci czy rozliczenia podatkowe? Jaki ma to związek z ogrzewaniem?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 16:51Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieciAutor komentarza: KaczanTreść komentarza: 40tyś i 5tyś debetu brzmi lepiejData dodania komentarza: 28.09.2022, 19:39Źródło komentarza: Chciała sprzedać płaszcz. Straciła prawie 8 tysięcy złotychAutor komentarza: sdgfhfgTreść komentarza: https://www.slowopodlasia.pl/artykul/19999,to-spelnienie-naszych-marzen-rozpoczyna-sie-budowa-hali-widowiskowo-sportowej-w-miedzyrzecu-podlaskimData dodania komentarza: 28.09.2022, 00:06Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu PodlaskimAutor komentarza: Małgorzata MościckaTreść komentarza: Oddam trzy rowery tylko ktoś musi je odebrać bo nie mam czym ich przetransportowacData dodania komentarza: 27.09.2022, 22:44Źródło komentarza: Masz zbędny rower? Daj mu drugie życie i pomóż potrzebującym!
Reklama
Reklama
Reklama