Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 04:51
Reklama

Hodujesz prosięta i straciłeś płynność finansową? Sprawdziliśmy, jakie trzeba spełnić wymogi, aby wziąć dofinansowanie

Hodowcy loch i prosiąt, których gospodarstwa zagrożone są utratą płynności finansowej w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi epidemią COVID-19 mogą ubiegać się o wsparcie. Do 29 kwietnia mogą składać wnioski o dofinansowanie z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Sprawdziliśmy, jakie wymogi muszą spełnić.
Hodujesz prosięta i straciłeś płynność finansową? Sprawdziliśmy, jakie trzeba spełnić wymogi, aby wziąć dofinansowanie
Czy taka pomoc wystarczy hodowcom?
Autor: poglądowe/pixabay.com

Dotychczas w ramach trwającego naboru do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wpłynęło niemal 13,9 tys. wniosków na kwotę blisko 204 mln zł. z czego ARiMR zrealizowała 5,2 tys. płatności na ponad 115 mln zł.

Wnioski przyjmują biura powiatowe ARiMR. Dokumenty można złożyć osobiście, przesłać za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP lub nadać przesyłką rejestrowaną w placówce Poczty Polskiej. O dotrzymaniu terminu decyduje data ich wpływu do placówki Agencji.

Joanna Sierakowska z Lubelskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Elizówce wyjaśnia, że dofinansowanie przysługuje właścicielom mikro-, małych lub średnich przedsiębiorstw, którzy na dzień 15 listopada 2021 r. prowadzili utrzymujące świnie gospodarstwo, a w okresie od 15 listopada 2021 r. do 31 marca 2022 r. urodziło się w nim minimum 10 prosiąt. Oznakowanie tych zwierząt musi być zgłoszone do ARiMR do 15 kwietnia 2022 r.

– Wysokość pomocy wynosi 1000 zł za każde 10 prosiąt – nie więcej jednak niż 500 tys. zł dla jednego producenta trzody chlewnej. Może on złożyć więcej niż jeden wniosek o takie wsparcie, lecz pomoc do danej sztuki trzody chlewnej można otrzymać tylko raz – zaznacza Joanna Sierakowska

Nabór wniosków o wsparcie dla hodowców loch i prosiąt, których gospodarstwa zagrożone są utratą płynności finansowej w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi epidemią COVID-19, rozpoczął się 15 lutego i potrwa do 29 kwietnia 2022 r.

Czytaj też: Rolniku, weź pieniądze na produkcję i nawadnianie!

Czytaj też: Dopłaty bezpośrednie: jest dodatkowa gotówka

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama