Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 1 marca 2026 11:57
Reklama
Reklama

Węże 2022. Oto najgorszy film i najgorszy reżyser

Znamy zdobywców polskich antynagród filmowych. Wśród laureatów Węży 2022 nie brakuje znanych nazwisk.
Węże 2022. Oto najgorszy film i najgorszy reżyser
Małgorzata Kożuchowska (po prawej) w "Wyszyński. Zemsta czy przebaczenie”

Autor: Materiały prasowe

Kategorii jest 11, a zwycięstwo w którejkolwiek nie przynosi filmowcom zaszczytu. Mowa o Wężach, czyli o polskich antynagrodach filmowych. Zostały przyznane po raz 11, a wyboru dokonała samozwańcza Popkulturowa Akademia Wszystkiego. Oceniano twórców obrazów, które miały premierę w 2021 roku. Już wcześniej akademia przyznała, że to był rok „boleśnie udany” w polskim kinie.

Popkulturową Akademię Wszystkiego tworzą ludzie działający zawodowo w szeroko pojmowanej kulturze. Tłumaczą, że Węże mają być „swoistym wentylem bezpieczeństwa” chroniącym przed popadnięciem w niebezpieczne samouwielbienie.

– Mamy nadzieję, że twórcy, podobnie jak my, traktują nasze nagrody pół żartem, pół serio – mówią członkowie akademii.

W tym roku, jak niemal zawsze, na liście nominowanych znaleźli się reżyser Patryk Vega oraz reżyser i aktor Mariusz Pujszo. Ten drugi został „doceniony” w kilku kategoriach. Z bardziej znanych laureatów trzeba wymienić Andrzeja Grabowskiego, Małgorzatę Kożuchowską i Borysa Szyca.

Węże 2022

Wielki Wąż - „Ściema po polsku”, reż. Mariusz Pujszo

Najgorsza reżyseria - Mariusz Pujszo, „Ściema po polsku”

Najgorszy scenariusz - Mariusz Pujszo, „Ściema po polsku”

Najgorsza rola żeńska - Małgorzata Kożuchowska, „Wyszyński. Zemsta czy przebaczenie”

Najgorsza rola męska - Mariusz Pujszo, „Ściema po polsku”

Występ poniżej talentu - Andrzej Grabowski, „Pitbull”

Najgorszy duet - Piotr Adamczuk i Mariusz Pujszo, „Ściema po polsku”

Żenująca scena - scena seksu, Bartosz Bielenia, Borys Szyc, „Magnezja”

Najgorszy przekład tytułu zagranicznego - „Piotruś Pan i Alicja z Krainy Czarów” („Come Away”)

Najgorszy teledysk - „Wyszyński”

Najgorszy plakat - „Wyszyński. Zemsta czy przebaczenie”

Czytaj też: Koncerty ukraińskich artystów. Wystąpią w Bordziłówce, Radzyniu i Świerżach

Czytaj też: "Tamten świat" Adama Trochiumiuka w piwnicach urzędu miasta


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Zulu GulaTreść komentarza: Pani redaktor, w sprawach o wykroczenie nie ma oskarżonego tylko obwiniony. Wyrok 1000 złotych za wielokrotne "biznesowe" zasyfianie pół na których później może uprawiano żywność to jest taki sam śmiech jak i proponowana przez obwinionego grzywna 500 złotych. To nawet nie pokrywa kosztów czynności WIOŚ i Policji w tej sprawie, zwłaszcza poświęconego czasu.Data dodania komentarza: 1.03.2026, 09:26Źródło komentarza: Biała Podlaska: Zapadł wyrok za wylewanie ścieków na polaAutor komentarza: EuzebiuszTreść komentarza: Kto widział aby wybudować wiadukt kolizyjny tak jak na ul Janowskiej? Chory pomysł. Teraz trzeba go przebudować aby dostosować do autostrady.Data dodania komentarza: 28.02.2026, 09:33Źródło komentarza: Kiedy pojedziemy A2 z Białej Podlaskiej do Siedlec?Autor komentarza: StefcioTreść komentarza: Powiem krótko, co za idiota, zaplanował skrzyżowanie A2 z S19 ?!?!? Dziecko z przedszkola narysowałoby lepsze rozwiązanie !!!Data dodania komentarza: 28.02.2026, 08:25Źródło komentarza: Węzeł Łukowisko nie dla mieszkańców Łukowiska?Autor komentarza: Tirowiec i TirówkaTreść komentarza: Za wolno Tirowiec jechał. Jestem kierowcą ciężarówki Tirowiec. Jak mi się spieszy do Tirówek stojących na Niemieckich parkingach to też pomykam ciężarówką szybciutko. Swojej żonie nic nie mówię że korzystam z usług tych pań Tirówek. Mówię ze ja wierny jestem że ja nie z tych a ona głupia wierzy ha ha ha ha haData dodania komentarza: 27.02.2026, 23:53Źródło komentarza: Biała Podlaska. Ruch wahadłowy na E30. TIR w rowie [ZDJĘCIA, FILM]Autor komentarza: Króluj nam Chryste - maniaku,Treść komentarza: W zasadzie masz rację, ale i tak jesteś maniakiem, chorym maniakiem z ciężką obsesją.Data dodania komentarza: 27.02.2026, 23:43Źródło komentarza: Gmina Biała Podlaska. Zatrzymany za amfetaminę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama