Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 1 lipca 2022 00:47
Reklama

Nowe wydanie Słowa Podlasia już gotowe! Sprawdźcie, o czym piszemy

Kolejny numer Słowa Podlasia jest już gotowy. W nim czeka na Was wiele ciekawych artykułów z regionu. Pamiętajcie, że nasz tygodnik kupicie od wtorkowego poranka 10 maja w wielu punktach sprzedaży. Do wyboru macie też elektroniczną wersję gazety, dostępną na stronie www.eprasa.pl. A o czym konkretnie piszemy w najnowszym wydaniu?
Nowe wydanie Słowa Podlasia już gotowe! Sprawdźcie, o czym piszemy
Źródło: Słowo Podlasia

W najnowszym wydaniu Słowa Podlasia, czeka na Was, jak zwykle, mnóstwo ciekawych artykułów. Pamiętajcie, że nasz tygodnik kupicie także w elektronicznej wersji, wystarczy wejść na www.eprasa.pl. O czym piszemy w nowym numerze?

 • Paulinka Tarasiuk ma 6 lat i mieszka w Dębowie w gminie Sosnówka. Urodziła się z wadą serca. Niecały rok temu zdiagnozowano u niej również nadciśnienie płucne. Uratować ją może jedynie zabieg operacyjny za granicą. Potrzeba na niego minimum 1 miliona złotych. Społeczność gminy Sosnówka postanowiła pomóc dziewczynce. W pomoc zaangażowali się też uczestnicy telewizyjnego show "Rolnik szuka żony" – Kamil Osypowicz i Joanna Wielgosz.
   
 • Jednym z przystanków Donalda Tuska na trasie po Lubelszczyźnie był Międzyrzec Podlaski. Tutaj szef Platformy Obywatelskiej spotkał się m.in. z właścicielem sklepu „Vitaminka” Wiesławem Rarakiem, z którym rozmawiał o inflacji i… wnuczkach. Odpowiadał też na pytania dziennikarzy i mieszkańców. –  Pytali mnie, po co tam jadę, przecież to bastion PiS, ale koncentruję się teraz właśnie na takich miejscach, które są uznawane za bardziej wymagające dla polityków takich jak ja. Jestem przekonany, że wszędzie znajdę wspólny język z wieloma osobami – podkreślał Tusk.
   
 • Zdewastowany został pomnik Latającej Fortecy w Worońcu. Ktoś namalował na nim czerwoną farbą, duży prorosyjski napis. Sprawcę ustala policja. – To godny potępienia akt wandalizmu. Szczególnie, że chodzi o miejsce pamięci, o które wszyscy powinniśmy dbać – mówi Ryszard Dołęga, dyrektor ZSZ nr 2 w Białej Podlaskiej, która opiekuje się na co dzień pomnikiem. Zatrzymany w tej sprawie został już 46-letni mieszkaniec Warszawy.
   
 • Boisko ze sztuczną murawą, bieżnia, dwa boiska wielofunkcyjne oraz kort tenisowy – takiego obiektu sportowego nie ma żadna inna gmina w powiecie bialskim. Gmina Piszczac oficjalnie oddała teren do użytku mieszkańcom w ubiegłym tygodniu.
   
 • Kolejny sklep sieci Biedronka w Białej Podlaskiej powstaje przy ulicy Janowskiej 54. Jego otwarcie zaplanowane jest jeszcze w tym roku. Market będzie wyposażony w 4 kasy tradycyjne i 4 kasy samoobsługowe. Zatrudnienie znajdzie w nim 20 osób.
   
 • Przed nami 15. edycja jednego ze sztandarowych festiwali Polski wschodniej. Oczywiście mowa o Biała Blues Festiwal, który już 22 maja! Organizatorzy jak zwykle zadbali o występy artystów światowej klasy. Podczas wydarzenia odbędzie się też licytacja na rzecz Ukrainy. Słowo Podlasia jest patronem medialnym wydarzenia i dla Czytelników ma dwie podwójne wejściówki na koncerty.
   
 • Najemcy mieszkań ZGL w jednej z kamienic przy ul. Moniuszki nie mogą parkować aut na wewnętrznym placu przy budynku. Tak zdecydował zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej, właścicieli części lokali. To ograniczenie najemcom prawa do korzystania z części wspólnych – grzmią lokatorzy i zapowiadają, że do tego zakazu stosować się nie będą.
   
 • Nabiera rumieńców temat przeprawy mostowej na Krznie na wysokości Koncertowa – Artyleryjska. W połowie kwietnia działalność rozpoczęło stowarzyszenie, które postawiło sobie za cel przez miesiąc zebrać podpisy bialczan pod petycją do premiera RP. Jego członkowie, to w większości radni Koalicji Obywatelskiej i urzędnicy samorządowi. Liczą na finansowe wsparcie tej inwestycji przez rząd.
   
 • Do naszej redakcji wpłynął list od Czytelniczki z parafii pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela Bazyliki Mniejszej w Parczewie. W imieniu zaniepokojonych parafian podnosi ona dwie kwestie. Pierwsza, to nierozwiązana od lat sprawa braku odpowiedniego podjazdu dla niepełnosprawnych przy schodach prowadzących do wnętrza świątyni. Druga, to kwestia śmieci na parczewskim cmentarzu parafialnym.
   
 • Uroczystości przy pomniku na ul. Warszawskiej, msza św. w kościele św. Antoniego i piknik wojskowy na pl. Wolności. Tak bialczanie upamiętnili 34. Pułk Piechoty, wojskową formację, która w 20-leciu międzywojennych była główną składową tkanki bialskiej społeczności. - Nowo formowany w Białej Podlaskiej batalion zmechanizowany 1. Warszawskiej Brygady Pancernej podległej 18. Dywizji Zmechanizowanej,  będzie dążył do tego, by przejąć tradycje 34 pułku piechoty, jako zaszczyt i honor – zapewnił płk. Artur Kozłowski, dowódca 1. WBPanc. „Jedynej Pancernej”.

To i wiele innych bieżących wydarzeń z regionu znajdziecie w papierowym i elektronicznym wydaniu naszego tygodnika.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
jagna 10.05.2022 16:50
Donald Tusk jedyną nadzieją naszego kraju. Precz z PiSem i jego pachołkami!!!

pis idi na hui 10.05.2022 06:47
Tusku rozwal tą pisowską hołotę!!!! Razem uratujemy Polskę.

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: WoloreTreść komentarza: Co za kitData dodania komentarza: 30.06.2022, 23:19Źródło komentarza: Miej energię ze słońca w zasięgu ręki z firmą PVTIMAutor komentarza: kibicTreść komentarza: Tomasz Nieścieruk, wielki szacun ! I powodzenia !Data dodania komentarza: 30.06.2022, 20:05Źródło komentarza: Tomasz Nieścieruk odchodzi z Podlasia Biała PodlaskaAutor komentarza: wioTreść komentarza: hm , coś tu nie tak. Drzewo to wciąż najtańsze paliwo. Tylko zapewne nie ma zapewnionych kierunków dostaw. Rosja już nam nie da, a zieloni Puszczy Białowieskiej nie dadzą wyciąć. Może jak będzie budowana autostrada to z wycinki pod pas drogowy coś się skombinuje. 48 tysięcy ton rocznie to sporo - a gdzie to trzymać ? Tak mniej więcej jeden kubik waży od 600 do 800 kg w zależności od rodzaju drzewa. Powiedzmy średnio 700 kg . To mniej więcej wychodzi 68500 kubików czyli klocków 1m/1m/1m . A Biała ma taki magazyn ? Gdzieś to trzeba sezonować bo niesezonowane nie spełni znów parametrów ekologicznych. Chyba inwestycja logistycznie źle zaprojektowana, pewnie stąd to cba. Oj widać nie tylko bialskie spółdzielnie się czepiają PECu. Problem jest głębszy bo kto będzie w Białej grzał. Nie ma alternatywy !!! PEC musi istnieć i musi grzać. Dlatego powiem tak : " dajcie PECOWI spokój aż do chwili gdy kaloryfery będą zimne. Potem nie będzie potrzebne CBA. ludzie sami z widłami pójdą na ul. Pokoju. Dajcie im spokój bo zagrożenie zimnymi mieszkaniami jest realne.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 14:24Źródło komentarza: CBA wchodzi do miejskiej spółki. Nowa ciepłownia pod lupą służbAutor komentarza: Ja...Treść komentarza: Odejmij sobie od wypłaty pięknisiu .Data dodania komentarza: 30.06.2022, 12:22Źródło komentarza: CBA wchodzi do miejskiej spółki. Nowa ciepłownia pod lupą służbAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Radzę autorowi tekstu lepiej sprawdzać miejscowość o której pisze a nie wprowadzać czytelników w błąd. Wyżej wymieniony wypadek miał miejsce w Dubicy Dolnej a nie jak autor tekstu pisze Polubiczach wiejskich.Data dodania komentarza: 29.06.2022, 21:20Źródło komentarza: Jeden samochód na drzewie, drugi w polu. Dwie osoby w szpitalu
Reklama