wtorek, 19 marca 2024 07:34

Nasi wojownicy na podium mistrzostw Polski w taekwondo

Reprezentanci klubów z naszego regionu wrócili z medalami z mistrzostw Polski juniorów w taekwondo ITF w Pankach w województwie śląskim.
Podopieczni trenera Dawida Smolbika (z prawej) z UKS Hwa-Rang Janów Podlaski wywalczyli medale w mistrzostwach Polski

Autor: Fot. UKS Hwa-Rang Janów Podlaski

Trzy medale wywalczyli zawodnicy Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-Do, podopieczni trenera Łukasza Ciężkiego. Srebro wywalczyła Zuzanna Mierkiewicz, w walkach w kategorii do 55 kg, a po brąz sięgnęli Ewelina Andryszczyk - w walkach w kategorii do 50 kg i Bartosz Chadaj - w walkach w kategorii do 75 kg.

Również trzy medale zdobyli w Pankach reprezentanci UKS Hwa-Rang Janów Podlaski, podopieczni trenera Dawida Smolbika. Brąz wywalczyli: Patrycja Czuchan w układach formalnych, Dawid Tokarski w układach formalnych oraz Julia Orluk w walkach w kategorii +65 kg.

Nie udało się zdobyć tym razem medalu wojownikom z Akademii Taekwon-Do Virtus w Łomazach, podopiecznym trenera Artura Romaniuka. Najbliższy był tego Hubert Hołonowicz, który zajął piąte miejsce w walkach w kategorii -56 kg.

W mistrzostwach Polski wzięło udział 195 zawodników z 45 klubów, którzy rywalizowali w pięciu konkurencjach: układach formalnych, walce sportowej, technikach specjalnych, testach siły i walce aranżowanej.