Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 07:06
Reklama

Polacy znowu to zrobili! ZAKSA króluje w Lidze Mistrzów

W Lublanie ZAKSA pokazała swój charakter, zagrała na bardzo wysokim poziomie – tak mówi o historycznym sukcesie polskiej siatkówki Sebastian Świderski.
Polacy znowu to zrobili! ZAKSA króluje w Lidze Mistrzów
Finałowe spotkanie polska drużyna wygrała w fenomenalnym stylu 3:0
Autor: iStock

Na koncie miała już mistrzostwo i Puchar Polski, ale Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle mierzyła wyżej. Jej celem było obronienie zdobytej rok temu wygranej w siatkarskiej Lidze Mistrzów. Wiadomo było, że niedzielny mecz nie będzie łatwy. ZAKSA spotkała się z włoskim Trentino. Rok temu było identycznie, a Polacy wrócili z tarczą. W tym roku Włosi chcieli odebrać ZAKSA tytuł.

Nie udało się. Finałowe spotkanie polska drużyna wygrała w fenomenalnym stylu 3:0.

Już od początku spotkania inicjatywa należała do ZAKSA. Trentino nie mogło przełamać gry naszego klubu, ale w końcu Włosi doprowadzili do remisu. Od tego momentu gra zaczęła się na nowo. ZAKSA pokazała jednak, że w finale nie gra przez przypadek – nie dawała Trentino spokoju.

Gwiazdą polskiej drużyny był Kamil Semeniuk. Niemal nie popełniał błędów. Zdobył aż 27 punków w trzech setach i wykazał się skutecznością w ataku wynoszącą aż 74 procent.

- Myślę, że wielu się nie spodziewało, że ten sukces zostanie powtórzony, bo zawsze tytuły łatwiej się zdobywa, niż się broni. Ale zespół pokazał, że potrafi walczyć i wygrywać z najlepszymi. Przeciwnie do tych wszystkich problemów zdrowotnych czy niezdrowotnych potrafi się jeszcze bardziej sprężyć i nastawić na zwycięstwa. W Lublanie ZAKSA pokazała swój charakter, zagrała na bardzo wysokim poziomie - skomentował wygraną ZAKSA dla sport.pl Sebastian Świderski, prezes PZPS.

Czytaj także: Szczypiorniści AZS AWF pokonali lidera z Ostrowa Wielkopolskiego! [GALERIA]

Czytaj też: Piłkarze Podlasia walczyli z rywalami z Sokoła w Sieniawie


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: To dlaczego tankując wczoraj 1.07. z kartą Vitaj i KDR uwzględniony był tylko rabat z KDR?Data dodania komentarza: 02.07.2022, 19:42Źródło komentarza: Kolejna sieć stacji paliw obniża ceny o 30 groszy. Rynek pójdzie tą drogą?Autor komentarza: RobakTreść komentarza: To jest polska patologia. Pieniądze z budżetu nie powinny zasilać kasy żadnego klubu. Tymczasem te trupy dalej są pod kroplówką.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:44Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: Danuta KTreść komentarza: Wspomnienia o śp. Marku Ferensie. Znałam Marka, przyjeżdżał do Warszawy na różne uroczystości. Szczególnie upodobał cmentarz Powązkowski, tzw. Łączkę. Bywał na uroczystościach 1-sierpnia, żył przeszłością tamtych wydarzeń. Był oddanym i bardzo wrażliwym człowiekiem. W posiadaniu mam krótkie nagranie z udziałem Marka. Cześć jego pamięci.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 15:08Źródło komentarza: Zmarł wybitny człowiek z Terespola – Marek FerensAutor komentarza: Fan kąkąlewnicyTreść komentarza: Ja kocham konkolewnice od dziecki. To strażne!!!!! Oni zasłuszyli na czfartą ligeeeee!!!!1!1!1!!111!1!1!1! #nieoddamykokalewnicyżywcesprzedajnympolitykomData dodania komentarza: 02.07.2022, 13:45Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: wioTreść komentarza: Pamiętam "Adka" Adama , niezły był z niego agregat.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 11:29Źródło komentarza: Jakub Mażysz w trzecioligowym Podlasiu Biała Podlaska
Reklama