Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 5 lipca 2022 02:24
Reklama

Najechał na leżącego pieszego. Mężczyzna nie przeżył

W weekend doszło do tragedii na drodze w miejscowości Olszyn w gminie Rokitno. 30-letni mężczyzna najechał na leżącego na drodze 50-latka. Pieszy zmarł. Trwa postępowanie wyjaśniające wszystkie okoliczności zdarzenia.
Najechał na leżącego pieszego. Mężczyzna nie przeżył
W wyniku zderzenia pieszy doznał urazu głowy. – Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon, który nastąpił przed jego przybyciem. Pieszy w chwili zdarzenia był ubrany na ciemno, nie miał kamizelki odblaskowej – zaznacza Beata Miszczuk
Autor: poglądowe/pixabay.com

Funkcjonariusze otrzymali zawiadomienie o całym zdarzeniu w sobotę, 21 maja o godz. 20:57. 

– 30-letni mieszkaniec gminy Rokitno jechał nieoświetloną drogą na terenie zabudowanym w miejscowości Olszyn. Kierował samochodem osobowym marki Volkswagen. Nagle na prostym odcinku drogi najechał na leżącego na jezdni pieszego. Człowiek ten leżał prostopadle do osi jezdni. Okazało się, że to 50-letni mieszkaniec gminy Rokitno – informuje podinspektor Beata Miszczuk z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

W wyniku zderzenia pieszy doznał urazu głowy. – Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon, który nastąpił przed jego przybyciem. Pieszy w chwili zdarzenia był ubrany na ciemno, nie miał kamizelki odblaskowej – zaznacza Beata Miszczuk.

Czynności są wykonywane pod nadzorem prokuratury rejonowej. Jak wyjaśnia pani podinspektor, ciało pieszego zostało zabezpieczone do badań w prosektorium. Postępowanie  prowadzi Komisariat Policji w Janowie Podlaskim. Postępowanie prowadzone jest w kierunku wypadku drogowego. Kierowca volkswagena był trzeźwy. 

Czytaj też: Rosjanin jechał ciężarówką i był pijany. Został tymczasowo aresztowany

Winę zrzucał nie na promile, a korzystanie z telefonu podczas jazdy


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama