Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 05:11
Reklama

Zostań nauczycielem wychowania fizycznego i tańca!

Bialska filia Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie otworzyła nowy kierunek. Od października studenci będą mogli się kształcić na kierunku Wychowanie Fizyczne i Taniec.
Zostań nauczycielem wychowania fizycznego i tańca!
Studia I stopnia na kierunku Wychowanie Fizyczne i Taniec adresowane są do osób aktywnych, które interesują się szeroko pojętą kulturą fizyczną i zdrowym stylem życia oraz posiadają bardzo zróżnicowane plany zawodowe
Autor: nadesłane do redakcji

Studia I stopnia na kierunku Wychowanie Fizyczne i Taniec adresowane są do osób aktywnych, które interesują się szeroko pojętą kulturą fizyczną i zdrowym stylem życia oraz posiadają bardzo zróżnicowane plany zawodowe. Program koncentruje się wokół umiejętności niezbędnych do podjęcia pracy w charakterze nauczyciela wychowania fizycznego, a także specjalisty w zakresie tańca.

Dodatkowy atut dla nauczyciela
 

Propozycja zajęć modułu tanecznego pozwoli na wszechstronny rozwój umiejętności dostosowanych do indywidualnych potrzeb i zainteresowań, a także będzie stanowiła dodatkowy atut do wykorzystania w przyszłości zarówno w pracy nauczyciela wychowania fizycznego, animatora, instruktora czy choreografa.

Doświadczenia w zakresie tańca koncentrują się na pracy związanej z nauczaniem wybranych technik tanecznych (które wzbogacają warsztat pracy nauczyciela wychowania fizycznego), elementach choreoterapii i tańca twórczego, a także na prowadzeniu własnych grup i zespołów tanecznych. Dotyczą twórczych postaw i rozwiązań w pracy choreografa i instruktora.

Wychowanie fizyczne i taniec w jednym programie studiów, to połączenie programów i umiejętności, które pozwolą wyróżnić się kandydatowi na rynku pracy. To studia, które stwarzają dodatkowe możliwości – szansę zdobywania kompleksowo wiadomości i umiejętności w zakresie wychowania fizycznego oraz tańca.

Kursy i szkolenia z technik tanecznych
 

Charakter studiów, zdobyta wiedza, umiejętności i doświadczenie w pełni umożliwią pracę z grupami i zespołami tanecznymi w wybranych technikach, na różnym etapie i poziomie zaawansowania obejmując także taniec terapeutyczny, który wspomaga wszechstronny rozwój i ekspresję dzieci o różnych potrzebach i różnych poziomach sprawności.

Oprócz realizowanego programu studenci będą mieli możliwości rozszerzenie własnych zainteresowań, ukończenia profesjonalnie uznanych kursów i specjalizacji z różnych technik tanecznych, a także wielu innych dyscyplin sportowych.

Zdobędą niezbędne doświadczenie będą mogli rozwijać się na wielu płaszczyznach akademicko, osobiście oraz zawodowo.

Kierunek wychowanie fizyczne i taniec to propozycja, która stwarza podwójne możliwości – wszechstronne przygotowanie do pracy nauczyciela wychowania fizycznego oraz instruktora tańca i choreografa. Jest to kierunek rekomendowany przez Polską Sekcją CIOFF (Międzynarodową Radę Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej).

Nowość, czyli Sport E-Sport
 

Kolejną nowością na rynku edukacyjnym jest Sport E-Sport. Kierunek związany jest z branżą sportów elektronicznych, który w ostatnim czasie zyskał dużą popularność. Ukończenie 3-letnich studiów pozwoli na uzyskanie dyplomu licencjata z zakresu e-sportu oraz nabycie i podniesie kluczowych kompetencji dla graczy, trenerów, menedżerów oraz edukatorów e-sportowych. Absolwenci kierunku mają możliwości zatrudnienia w takich zawodach, jak: koordynator e-sportu, edukator, szkoleniowiec e-sportowy, komentator gier e-sportowych. Będą mieli również możliwość założenia własnej działalności gospodarczej z zakresu organizowania i promowania przedsięwzięć e-sportowych.

AWF Biała Podlaska proponuje też inne kierunki studiów w tym:

Wychowanie fizyczne –  studia dla osób, które w przyszłości chcą podjąć pracę pedagogiczną, trenerską bądź otworzyć własną działalność gospodarczą związaną z branżą sportową.

WF w służbach mundurowych – to kierunek, który przygotuje studenta do podjęcia pracy w formacjach ratowniczych i obronnych.

Sport – piłka nożna – jest to propozycja skierowana przede wszystkim do zawodników i zawodniczek piłki nożnej, wiążących swoją przyszłość z pracą szkoleniową, nauczycielską lub menadżerską. Studia zwieńczy uzyskanie licencji UEFA.

Sport – sporty walki – kierunek studiów, który jest nowością w programach edukacyjnych w Polsce. Absolwenci uzyskują uprawnienia trenera samoobrony, mieszanych sztuk walki (MMA) oraz trenera przygotowania motorycznego w sportach walki.

Trener personalny – celem kierunku jest przygotowanie studenta do wykorzystania wiedzy i umiejętności z zakresu budowy i funkcjonowania organizmu człowieka w pracy z klientem indywidualnym lub małymi grupami osób o różnym stopniu sprawności fizycznej.

Turystyka i rekreacja – oferta kierunku obejmuje możliwości nabywania wiedzy i doświadczenia w kraju i za granicą. Studia skierowane są do pasjonatów aktywności ruchowej i turystyki.

Fizjoterapia – absolwenci kierunku fizjoterapia są przygotowani do pracy z pacjentami w celu przywracaniem utraconej sprawności fizycznej chorego. Celem fizjoterapii jest usunięcie dolegliwości towarzyszących procesom chorobowym oraz zapobieganie nawrotom i postępowi choroby. Absolwent może podjąć pracę w szpitalach, klinikach, przychodniach, gabinetach odnowy biologicznej, SPA bądź założyć własną działalność gospodarczą.

Terapia zajęciowa – celem kształcenia na tym kierunku jest przygotowanie kadry terapeutów zajęciowych do podjęcia pracy z dziećmi, młodzieżą i osobami starszymi dotkniętymi różnymi rodzajami niepełnosprawności, inwalidztwem czasowym i utrwalonym oraz dysfunkcjami spowodowanymi zagrożeniami cywilizacyjnymi.

Kosmetologia – w trakcie studiów studenci nauczą się planować i wykonywać zabiegi kosmetyczne, zabiegi pielęgnacyjne, upiększające i lecznicze, a także stosować kosmetyki, odczytywać ich skład i ustalać ich zastosowanie. Dowiedzą się jak rozpoznawać chorobowe zmiany skóry, jak obsługiwać specjalistyczną aparaturę, a także jak wygląda proces produkcji wyrobów kosmetycznych.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: To dlaczego tankując wczoraj 1.07. z kartą Vitaj i KDR uwzględniony był tylko rabat z KDR?Data dodania komentarza: 02.07.2022, 19:42Źródło komentarza: Kolejna sieć stacji paliw obniża ceny o 30 groszy. Rynek pójdzie tą drogą?Autor komentarza: RobakTreść komentarza: To jest polska patologia. Pieniądze z budżetu nie powinny zasilać kasy żadnego klubu. Tymczasem te trupy dalej są pod kroplówką.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:44Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: Danuta KTreść komentarza: Wspomnienia o śp. Marku Ferensie. Znałam Marka, przyjeżdżał do Warszawy na różne uroczystości. Szczególnie upodobał cmentarz Powązkowski, tzw. Łączkę. Bywał na uroczystościach 1-sierpnia, żył przeszłością tamtych wydarzeń. Był oddanym i bardzo wrażliwym człowiekiem. W posiadaniu mam krótkie nagranie z udziałem Marka. Cześć jego pamięci.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 15:08Źródło komentarza: Zmarł wybitny człowiek z Terespola – Marek FerensAutor komentarza: Fan kąkąlewnicyTreść komentarza: Ja kocham konkolewnice od dziecki. To strażne!!!!! Oni zasłuszyli na czfartą ligeeeee!!!!1!1!1!!111!1!1!1! #nieoddamykokalewnicyżywcesprzedajnympolitykomData dodania komentarza: 02.07.2022, 13:45Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: wioTreść komentarza: Pamiętam "Adka" Adama , niezły był z niego agregat.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 11:29Źródło komentarza: Jakub Mażysz w trzecioligowym Podlasiu Biała Podlaska
Reklama