Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 07:23
Reklama

Carrefour Polska sprzedany. Co dalej z siecią?

Nieoficjalnie mówi się, że gigant spożywczy może zostać przejęty przez Mid Europa Partners. Fundusz wcześniej inwestował m.in. w Allegro, Żabkę, Hortex i LuxMed.
Carrefour Polska sprzedany. Co dalej z siecią?
Nieoficjalnie mówi się, że gigant spożywczy może zostać przejęty przez Mid Europa Partners. Fundusz wcześniej inwestował m.in. w Allegro, Żabkę i Hortex.
Źródło: iStock

O sprzedaży polskich sklepów sieci Carrefour poinformował portal dlahandlu.pl. Z czterech niezależnych źródeł jej autorzy dowiedzieli się również, że w trakcie jest finalizacja transakcji zakupu oddziału przez Mid Europa Partners, choć fundusz nie potwierdza tego doniesienia. Drugim potencjalnym nabywcą udziałów miał być Griffin Capital Partners.

– Nie udzielamy informacji i nie komentujemy doniesień, dotyczących transakcji, w które rzekomo jesteśmy zaangażowani – mówili w rozmowie z portalem przedstawiciele Mid Europa Partners.

Polskie biuro prasowe Carrefour przekazało jedynie, że francuska centrala firmy dementuje podobne doniesienia.

Wygląda jednak na to, że informacje te mogą się potwierdzić. Stronom zależy jednak na zachowaniu poufności, dopóki transakcja nie zostanie zrealizowana.

Według analiz dlahandlu.pl, „fundusz Mid Europa Partners mógłby utrzymać sieć Carrefoura w segmencie detalicznym, być może przekształcając sklepy, które obecnie funkcjonują w formacie hipermarketowym”. 

Carrefour w Polsce 

Serwis dlahandlu.pl przyjrzał się wynikom sklepów Carrefour w Polsce. Pod koniec pierwszego kwartału 2022 roku w naszym kraju funkcjonowały 92 hipermarkety, 152 supermarkety, 682 sklepy typu convenience i 9 sklepów typu miękki dyskont. Sprzedaż w tym czasie sięgnęła 20,24 mld euro, co przyniosło 9-procentowy wzrost. Pomimo dobrych wyników od końca 2021 roku zostało zamkniętych aż 20 sklepów.


 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: To dlaczego tankując wczoraj 1.07. z kartą Vitaj i KDR uwzględniony był tylko rabat z KDR?Data dodania komentarza: 02.07.2022, 19:42Źródło komentarza: Kolejna sieć stacji paliw obniża ceny o 30 groszy. Rynek pójdzie tą drogą?Autor komentarza: RobakTreść komentarza: To jest polska patologia. Pieniądze z budżetu nie powinny zasilać kasy żadnego klubu. Tymczasem te trupy dalej są pod kroplówką.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:44Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: Danuta KTreść komentarza: Wspomnienia o śp. Marku Ferensie. Znałam Marka, przyjeżdżał do Warszawy na różne uroczystości. Szczególnie upodobał cmentarz Powązkowski, tzw. Łączkę. Bywał na uroczystościach 1-sierpnia, żył przeszłością tamtych wydarzeń. Był oddanym i bardzo wrażliwym człowiekiem. W posiadaniu mam krótkie nagranie z udziałem Marka. Cześć jego pamięci.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 15:08Źródło komentarza: Zmarł wybitny człowiek z Terespola – Marek FerensAutor komentarza: Fan kąkąlewnicyTreść komentarza: Ja kocham konkolewnice od dziecki. To strażne!!!!! Oni zasłuszyli na czfartą ligeeeee!!!!1!1!1!!111!1!1!1! #nieoddamykokalewnicyżywcesprzedajnympolitykomData dodania komentarza: 02.07.2022, 13:45Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: wioTreść komentarza: Pamiętam "Adka" Adama , niezły był z niego agregat.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 11:29Źródło komentarza: Jakub Mażysz w trzecioligowym Podlasiu Biała Podlaska
Reklama