Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 5 lipca 2022 02:44
Reklama

Przedsiębiorcy z regionu spotkali się na konferencji

W środę 25 maja odbyło się wiosenne spotkanie networkingowe przedsiębiorców z naszego regionu. Organizatorem spotkania był Zarząd Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Podlasie w Białej Podlaskiej. Celem spotkania było wzajemne poznanie się, budowa więzi, nawiązywanie kontaktów oraz wymiana doświadczeń. Konferencja odbyła się pod patronatem Słowa Podlasia.
Przedsiębiorcy z regionu spotkali się na konferencji
25 maja odbyło się wiosenne spotkanie networkingowe przedsiębiorców z naszego regionu. Organizatorem spotkania był Zarząd Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Podlasie w Białej Podlaskiej.
Autor: Michał Majka

Podczas spotkania zaprezentowane zostały oferty, dotyczące odnawialnych źródeł energii, obsługi prawnej i wsparcia przedsiębiorców ze strony Powiatowego Urzędu Pracy w Białej Podlaskiej. 

Uczestników spotkania powitał prezes ZPP Podlasie Tadeusz Konaszuk. - Dzisiejsza konferencja skierowana była do przedsiębiorców z makroregionu i miała na celu integrację środowiska. Rozmawialiśmy o odnawialnych źródłach energii, o tym jak Powiatowy Urząd Pracy wpiera działalność gospodarczą przedsiębiorców w powiecie bialskim, oraz o meandrach obsługi prawnej dla przedsiębiorców. Więc tematyka konferencji była dosyć szeroka. A wszystko po to, by nam, przedsiębiorcom, żyło się i pracowało lepiej – mówi prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Podlasie Tadeusz Konaszuk

Celem spotkania było wzajemne poznanie się, nawiązywanie kontaktów oraz wymiana doświadczeń. fot. Michał Majka

Głos w trakcie spotkania zabrał dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Białej Podlaskiej Marek Tichoruk. – Chcemy po raz kolejny – ponieważ jest to już kolejne spotkanie na które zostaliśmy zaproszeni przez ZPP – pokazywać pracodawcom jakie są formy wsparcia PUP dla przedsiębiorców. Oczywiście robimy to także na co dzień, ale pojedynczym osobom. Tutaj mamy możliwość zaprezentować się większej grupie osób. Bez pracodawców nie może sensownie działać PUP. Wypłacać zasiłki mogą inne instytucje, a nam chodzi przede wszystkim o tworzenie nowych miejsc pracy i bardzo zależy nam dlatego na współpracy z przedsiębiorcami. Uważam, że ta współpraca pomiędzy PUP a przedsiębiorcami układa się bardzo dobrze. Na dzisiejszym spotkaniu mówiliśmy o tym w jaki sposób dokonujemy selekcji pracowników, w jaki sposób rekrutujemy, jakie stosujemy metody, aby dostarczyć pracodawcom jak najlepszy materiał na pracownika. Ale by to było możliwe pracodawcy muszą nam wskazać ich potrzeby, ich oczekiwania. Podczas dzisiejszego spotkania opowiedzieliśmy też o zatrudnianiu cudzoziemców, a dokładnie uchodźców z Ukrainy – tłumaczy dyrektor PUP w Białej Podlaskiej Marek Tichoruk

Konferencja skierowana była do przedsiębiorców z całego makroregionu. Fot. Piotr Pyrkosz
W spotkaniu uczestniczył także przewodniczący Rady Miasta Bogusław Broniewicz oraz członkowie zarządu ZPP Podlasie: Marek Goździołko, Robert Wojdakowski i Krzysztof Łajtar. 

Na konferencji obecna była też dyrektor Centrum Obsługi Przedsiębiorców Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. w Lublinie, Beata Janczak.

Beata Janczak, dyrektor Centrum Obsługi Przedsiębiorców Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. w Lublinie. Fot. Piotr Pyrkosz

 – Jesteśmy jednym z siedmiu centrów, które są ulokowane lokalnie i naszą rolą jest szeroko pojęte wsparcie przedsiębiorców i współpraca z instytucjami okołobiznesowymi. W zakresie kompetencji Centrum znajdują się dwa województwa – podkarpackie i lubelskie. Jesteśmy w grupie Polskiego Funduszu Rozwoju, więc razem z innymi instytucjami zrzeszonymi świadczymy komplementarne usługi na rzecz przedsiębiorców. Moja dzisiejsza obecność na spotkaniu przedsiębiorców zrzeszonych w ZPP Podlasie była kontynuacją nawiązanej współpracy z głównym związkiem. Naszym celem jest budowanie świadomości wśród przedsiębiorców, że oprócz instytucji banków komercyjnych są instytucje jak Agencja Rozwoju Przemysłu, które również w sposób kompleksowy pomagają i wspierają ich rozwój. Zwłaszcza w czasach, które nas teraz mocno doświadczają, czyli w czasach pandemii, inflacji i wojny w Ukrainie. Nie bez przyczyny wymieniam te trzy zdarzenia, bo na każde z nich przygotowaliśmy szeroki pakiet instrumentów, które mogą w sposób realny wesprzeć przedsiębiorców w trudnych momentach, takich jak na przykład:  utrata płynności, zwyżki cen towarów i usług, ale też brak możliwości eksportu na tereny Europy Wschodniej. Pomagamy również przedsiębiorcom, których nie dotknęły te zdarzenia. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców i tak powstały właśnie tarcza antykryzysowa i tarcza antyinflacyjna. Myślę, że na dzisiejszym spotkaniu byliśmy w stanie wspólnie stworzyć ideę informacyjną, a potem przejdziemy do konkretnych działań – podsumowuje dyrektor Centrum Obsługi Przedsiębiorców w Lublinie, Beata Janczak.

 

Czytaj także: Tajemnicza choroba wśród dzieci. Kolejni pacjenci trafiają do szpitali

Czytaj też: Strażnicy ruszą do walki z szarą strefą. Będą wystawiać nowe mandaty


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama