Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 14:06
Reklama

Moc atrakcji na Dzień Dziecka. Mamy listę wydarzeń

Już 1 czerwca obchodzić będziemy Dzień Dziecka. Z tej okazji samorządy i lokalne instytucje kultury przygotowały mnóstwo atrakcji. Część z nich organizuje imprezy 1 czerwca, pozostałe postanowiły przenieść świętowanie na weekend. Zebraliśmy dla Was listę wydarzeń, które odbędą się w tym tygodniu w naszym powiecie. Sprawdźcie, jak i gdzie będzie świętowany dzień milusińskich.
Moc atrakcji na Dzień Dziecka. Mamy listę wydarzeń
Już 1 czerwca obchodzić będziemy Dzień Dziecka. Z tej okazji samorządy i lokalne instytucje kultury przygotowały mnóstwo atrakcji
Autor: Adam Trochimiuk/Archiwum

1 czerwca Dzień Dziecka będą świętować mieszkańcy gminy Rossosz. W godz. 9:00-15:00 na placu przedszkolnym w Rossoszu odbędzie się impreza, na którą zapraszają Gminny Ośrodek Kultury i miejscowy Zespół Placówek Oświatowych oraz przedszkole. Najmłodsi będą mogli skorzystać ze zjeżdżalni "Psi Patrol", ułożyć klocki w rozmiarze XXL, pobawić się w kuli zorb oraz bumperball. Nie zabraknie też malowania twarzy.

Również 1 czerwca zaplanowano Dzień Dziecka w gminie Wisznice. W godz. 16:00-20:00 w parku w centrum Wisznic odbędzie się impreza dla najmłodszych. Przygotowano szereg atrakcji: dmuchaną zjeżdżalnię, karuzelę, basen z piłeczkami, konkurs karaoke, wielkie bańki, gry planszowe i plenerowe, malowanie kredą, gry i zabawy sportowe oraz zabawy integracyjne. O godz. 16:00 i 18:00 odbędą się natomiast seanse kinowe. Organizatorami wydarzenia są Gmina Wisznice, Gminny Ośrodek Kultury i Oświaty, Gminna Biblioteka Publiczna, Przedszkole Sasanka i Akademia Piłkarska Tytan Wisznice.

W Łomazach impreza z okazji Dnia Dziecka, odbędzie się w Parku Jagiellońskim 1 czerwca o godz. 9:00. W programie wiele ciekawych atrakcji dla dzieci w różnym wieku: bańki mydlane XXL, gry i zabawy, chusta klanz, szaleństwa przy muzyce i tańce mini disco. Pojawi się też artysta balonowy, niezapomniana i pełna wrażeń gra limbo oraz kącik małego konstruktora. W godz. 10:00-12:00 zaplanowano w "Małym Kinie" GOK seanse filmowe dla przedszkolaków. Organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Łomazach.

Czytaj także: Islandzki muzyk zagra w Białej Podlaskiej

W Janowie Podlaskim dzieci, młodzież i dorośli 1 czerwca zostaną przeniesieni w magiczny świat cyrku. W programie od godz. 17:00 na placu Partyzantów pełno atrakcji: występ Ulicznego Teatru Ognia „Antidotum oraz animacje „Ogródek Kuglarski”. Pod okiem prawdziwych animatorów uczestnicy festynu poznają podstawy żonglerki m.in. piłeczkami, maczugami, wstążkami czy hula hopem. Będą mieli też okazję przejechać się monocyklem. Przewidziano też dmuchane miasteczko oraz smakołyki w postaci popcornu i waty cukrowej. Organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Janowie Podlaskim.

Ponadto 1 czerwca specjalny program przygotowało kino Merkury w Białej Podlaskiej. Na ekranie zobaczymy film "Pan Wilk i Spółka. Bad Guys" (seanse 15:30 i 17:30). Będą też zabawy i konkursy z Animatorami Dobrej Zabawy (w holu kina 30 min. przed rozpoczęciem seansów). 

4 czerwca na boisku Lutni przy ul. Cmentarnej 15 w Piszczacu zaplanowano Gminny Dzień Dziecka, który odbędzie się w ramach "Rodzinnego Weekendu w Piszczacu". Tego dnia zaplanowano od 15:00 rozpoczęcie wydarzenia oraz symboliczne przekazanie dzieciom klucza do gminy dla dzieci, prezentację lokalnych występów oraz rozstrzygnięcie konkursu „Moja mała Ojczyzna, moje wielkie marzenia”; o godz. 16:30 występ wokalistki z Ukrainy o pseudonimie artystycznym Dolya; o godz. 17:00 o dobry nastrój zadbają Kosmokwaki, a o godz. 18:00 wystąpi iluzjonista Rafał Mulka. Organizatorami wydarzenia są Wójt Gminy Piszczac i Gminne Centrum Kultury i Sportu. 

Również w sobotę, 4 czerwca, święto dzieci będzie obchodzone w Kodniu. W godzinach 14:00-20:00 na targowisku "Mój Rynek" będzie można odwiedzić ogródek kuglarski oraz skorzystać z kina pod chmurką. Na wydarzenie zapraszają Gmina Kodeń i Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kodniu. Wstęp wolny. Nie zabraknie też waty cukrowej i popcornu.

W niedzielę 5 czerwca Dzień Dziecka świętować będzie gmina Biała Podlaska. Dzieci czeka fantastyczna zabawa w klimacie morskiej przygody! Start imprezy o godz. 15:00 w zespole dworsko-parkowym w Wilczynie. W programie: korsarskie bitwy i potyczki, piracka eskapada w poszukiwani skarbu, tańce i pląsy wilków morskich, szalona żegluga na dmuchanych zjeżdżalniach, tawerna z popcornem i watą cukrową, ekscytujące wyprawy na koniach morskich, turnieje walecznych piratów, szantowy abordaż sceny w wykonaniu dzielnych korsarzy z gminy Biała Podlaska oraz balonowe żeglowanie w przestworzach. Organizatorzy, czyli wójt gminy Biała Podlaska, Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej oraz sołectwo Wilczyn, zapraszają również do udziału w Gminnym Przeglądzie Piosenki Żeglarskiej i Szantowej pt. „Ahoj przygodo”. Szczegóły na stronie internetowej www.gokbp.pl.

Czytaj także: Zbliżają się dni miasta. Wystąpią Wilki i Baranovski

Mrozu i Krystian Ochman wystąpią w bialskim amfiteatrze


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MTreść komentarza: Tylko nie mówcie, że to ta "gwiazda" ze zdjęcia.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 13:32Źródło komentarza: Okradła go i złamała mu serce. Na dodatek wyszła za innegoAutor komentarza: BruesTreść komentarza: Taka Informacja! Przed wprowadzeniem nowych przepisów pieszy znajdujący się na przejściu miał pierwszeństwo więc oczywiście ludzie gineli. Ale każdy był nauczony że należy podejść do przejścia, rozejrzeć się i oczekiwać na możliwość wejścia. Dziś po zmianie przepisów pieszy podchodzi do przejścia i już ze świadomością że ma prawnie pierwszeństwo, nie zważając na pojazdy znajdujące się w ruchu bez możliwości zatrzymania się, wkracza wprost pod nadjeżdżający pojazd. Ludzie ogarnijcie się. Pierwszeństwo nie daje nam nieśmiertelności.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 12:34Źródło komentarza: Dlaczego piesi giną na przejściach dla pieszych? Odpowiedź zaskakujeAutor komentarza: Karolina wTreść komentarza: Nie rozumiem, po co mają sprawdzac deklaracje dot. Śmieci czy rozliczenia podatkowe? Jaki ma to związek z ogrzewaniem?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 16:51Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieciAutor komentarza: KaczanTreść komentarza: 40tyś i 5tyś debetu brzmi lepiejData dodania komentarza: 28.09.2022, 19:39Źródło komentarza: Chciała sprzedać płaszcz. Straciła prawie 8 tysięcy złotychAutor komentarza: sdgfhfgTreść komentarza: https://www.slowopodlasia.pl/artykul/19999,to-spelnienie-naszych-marzen-rozpoczyna-sie-budowa-hali-widowiskowo-sportowej-w-miedzyrzecu-podlaskimData dodania komentarza: 28.09.2022, 00:06Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu Podlaskim
Reklama
Reklama
Reklama