Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 14:16
Reklama

To był kiermasz z sękaczem w roli głównej. Zobaczcie, jak było w niedzielę w Łomazach

W niedzielę, 29 maja park przy Placu Jagiellońskim w Łomazach zamienił się w miejsce degustacji przepysznych sękaczy. Lokalni wytwórcy zaprezentowali swoje wypieki, a artyści – rękodzieła. Uroczystość uświetniły koncerty zespołów ludowych.
To był kiermasz z sękaczem w roli głównej. Zobaczcie, jak było w niedzielę w Łomazach
Mieszkańcy gminy oraz przybyli goście mogli posmakować, a przede wszystkim zakupić przeróżne sękacze
Autor: UG Łomazy

– Karty historii głoszą, że Huszcza w gminie Łomazy to miejsce z ponad 100-letnią tradycją związaną z tworzeniem tych wypiekanych na rożnie ciast – wcześniej znanych pod nazwą bankuchy. Dzięki ciągłemu kultywowaniu i rozprzestrzenianiu się tej tradycji, na kiermaszu mogliśmy gościć wystawców nie tylko z Huszczy, ale i ze Studzianki czy Koszoł, a nawet Międzyrzeca Podlaskiego – mówi wójt gminy Łomazy Jerzy Czyżewski.

Mieszkańcy gminy oraz przybyli goście mogli spróbować, a przede wszystkim zakupić przeróżne sękacze. Było w czym wybierać! Swoje wypieki zaprezentowały: Mirosława Brodacka, Agata Czubla, Krystyna Pawluk, Anna Niedźwiedź, Jolanta Niedźwiedź, Dorota Laskowska oraz Anna Zienkiewicz.

Ponadto, na jednym ze stoisk możliwe było zakupienie różnorodnych słodkości, a dochód z ich sprzedaży został przeznaczony na finansowe wsparcie dalszego leczenia Ani Bondarzewskiej z Dubowa, która w 2019 roku uległa wypadkowi komunikacyjnemu. Dodatkowo, podczas kiermaszu można było podziwiać artystyczne wyroby lokalnych twórców, takie jak: drewniane miniatury Mariana Demczuka, szydełkowe obrusy i serwetki Henryki Murawskiej, a także płaskorzeźby Wiesława Mikiciuka.

Podczas kiermaszu można było podziwiać artystyczne wyroby lokalnych twórców, w tym płaskorzeźby Wiesława Mikiciuka

Było coś miłego nie tylko dla oka, ale także i ucha. 

– Na scenie gościliśmy ludowe zespoły z naszej gminy, takie jak:„Luteńka”, „Zielona Kalina”, „Studzianczanie”, „Zawsze Młodzi”, działający przy Klubie Seniora w Łomazach, „Śpiewam Bo Lubię” oraz utalentowaną solistkę Monikę Głowacką – opowiada wójt. 

Kiermasz był też okazją do integracji lokalnego środowiska. 

Czytaj też: Nowe wydanie Słowa Podlasia już gotowe! Sprawdźcie, o czym piszemy

Tak dzieci dziękowały rodzicom. Dzień Rodziny w łomaskiej szkole


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MTreść komentarza: Tylko nie mówcie, że to ta "gwiazda" ze zdjęcia.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 13:32Źródło komentarza: Okradła go i złamała mu serce. Na dodatek wyszła za innegoAutor komentarza: BruesTreść komentarza: Taka Informacja! Przed wprowadzeniem nowych przepisów pieszy znajdujący się na przejściu miał pierwszeństwo więc oczywiście ludzie gineli. Ale każdy był nauczony że należy podejść do przejścia, rozejrzeć się i oczekiwać na możliwość wejścia. Dziś po zmianie przepisów pieszy podchodzi do przejścia i już ze świadomością że ma prawnie pierwszeństwo, nie zważając na pojazdy znajdujące się w ruchu bez możliwości zatrzymania się, wkracza wprost pod nadjeżdżający pojazd. Ludzie ogarnijcie się. Pierwszeństwo nie daje nam nieśmiertelności.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 12:34Źródło komentarza: Dlaczego piesi giną na przejściach dla pieszych? Odpowiedź zaskakujeAutor komentarza: Karolina wTreść komentarza: Nie rozumiem, po co mają sprawdzac deklaracje dot. Śmieci czy rozliczenia podatkowe? Jaki ma to związek z ogrzewaniem?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 16:51Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieciAutor komentarza: KaczanTreść komentarza: 40tyś i 5tyś debetu brzmi lepiejData dodania komentarza: 28.09.2022, 19:39Źródło komentarza: Chciała sprzedać płaszcz. Straciła prawie 8 tysięcy złotychAutor komentarza: sdgfhfgTreść komentarza: https://www.slowopodlasia.pl/artykul/19999,to-spelnienie-naszych-marzen-rozpoczyna-sie-budowa-hali-widowiskowo-sportowej-w-miedzyrzecu-podlaskimData dodania komentarza: 28.09.2022, 00:06Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu Podlaskim
Reklama
Reklama
Reklama