Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 14:16
Reklama

Tak dzieci dziękowały rodzicom. Dzień Rodziny w łomaskiej szkole

Wiersze, piosenki, tańce i życzenia. Tak w Zespole Placówek Oświatowych w Łomazach świętowano dziś Dzień Rodziny. – Cieszę się, że mogliśmy się spotkać w większym gronie i że do naszej szkoły przyjechali po długiej przerwie związanej z pandemią również rodzice – mówi dyrektor placówki Bogumiła Wińska.
Tak dzieci dziękowały rodzicom. Dzień Rodziny w łomaskiej szkole
Widzowie mogli też nacieszyć oczy przepięknymi ludowymi strojami, w których występowała część małych artystów, którzy brawurowo wykonali znane ludowe piosenki „W moim ogródeczku” i „Lipka”
Autor: Justyna Lesiuk-Klujewska

Część artystyczna odbyła się na hali sportowej szkoły. Na scenie wystąpili uczniowie różnych klas, recytując piękne wiersze o rodzinie, przedstawiając scenki z życia rodzin i śpiewając piosenki o tacie, mamie i rodzeństwie. 

Dużo emocji wywołał "Taniec kwiatów" w wykonaniu uczennic klas pierwszych. Wdzięczne, małe tancerki ubrane w piękne, zwiewne spódniczki, z ogromnymi kwiatami przypominającymi rumianki w dłoniach z wielką profesją zaprezentowały swój układ. Do występu przygotowały je Agnieszka Panasiuk i Elżbieta Bielecka.

Dziewczynki z klas pierwszych zatańczyły piękny "Taniec kwiatów"

Nie zabrakło ludowych akcentów. Dzieci z klas I-III ubrane w kolorowe ludowe stroje wyśpiewały m.in. „Lipkę” i „W moim ogródecku”. Na scenie wystąpiła też solo Dorota Gicewicz i zaśpiewała „Czerwone jabłuszko”. Popis umiejętności gry na gitarze zaprezentowała zaś Zuzanna Telaczyńska, która w duecie z Emilią Marciniuk wykonała „Piosenkę dla taty”.

Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

 Na zakończenie uroczystości uczniowie najstarszych klas zatańczyli Taniec Jerozolimski. 
 

Na zakończenie uroczystości uczniowie najstarszych klas zatańczyli Taniec Jerozolimski. Występ ten przygotowany został pod kierunkiem Pawła Tokarskiego.

Dzień Rodziny był doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu i podziękowania rodzicom za trud wychowania. 

Czytaj też: Rodzinny festyn z przesłaniem i zachwycającymi występami dzieci

To była niedziela pełna atrakcji. Zobaczcie, jak było w Międzylesiu
 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MTreść komentarza: Tylko nie mówcie, że to ta "gwiazda" ze zdjęcia.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 13:32Źródło komentarza: Okradła go i złamała mu serce. Na dodatek wyszła za innegoAutor komentarza: BruesTreść komentarza: Taka Informacja! Przed wprowadzeniem nowych przepisów pieszy znajdujący się na przejściu miał pierwszeństwo więc oczywiście ludzie gineli. Ale każdy był nauczony że należy podejść do przejścia, rozejrzeć się i oczekiwać na możliwość wejścia. Dziś po zmianie przepisów pieszy podchodzi do przejścia i już ze świadomością że ma prawnie pierwszeństwo, nie zważając na pojazdy znajdujące się w ruchu bez możliwości zatrzymania się, wkracza wprost pod nadjeżdżający pojazd. Ludzie ogarnijcie się. Pierwszeństwo nie daje nam nieśmiertelności.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 12:34Źródło komentarza: Dlaczego piesi giną na przejściach dla pieszych? Odpowiedź zaskakujeAutor komentarza: Karolina wTreść komentarza: Nie rozumiem, po co mają sprawdzac deklaracje dot. Śmieci czy rozliczenia podatkowe? Jaki ma to związek z ogrzewaniem?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 16:51Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieciAutor komentarza: KaczanTreść komentarza: 40tyś i 5tyś debetu brzmi lepiejData dodania komentarza: 28.09.2022, 19:39Źródło komentarza: Chciała sprzedać płaszcz. Straciła prawie 8 tysięcy złotychAutor komentarza: sdgfhfgTreść komentarza: https://www.slowopodlasia.pl/artykul/19999,to-spelnienie-naszych-marzen-rozpoczyna-sie-budowa-hali-widowiskowo-sportowej-w-miedzyrzecu-podlaskimData dodania komentarza: 28.09.2022, 00:06Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu Podlaskim
Reklama
Reklama
Reklama