Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 13:58
Reklama

Tłumaczył, że chciał tylko pożyczyć skradzione auto

Bialscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży bmw, do której doszło minionej soboty. Odpowiedzą za nią 27-letni mieszkaniec gminy Łomazy, a także jego 28-letni pomocnik z gminy Tuczna. Po tym jak w samochodzie skończyło się paliwo, mężczyźni ukryli go w lesie.
Tłumaczył, że chciał tylko pożyczyć skradzione auto
Gdy skończyło się paliwo mężczyźni porzucili samochód w lesie
Autor: KMP w Białej Podlaskiej

W sobotę (28 maja) rano, dyżurny komisariatu w Wisznicach otrzymał zgłoszenie o kradzieży bmw z jednej z posesji. Auto nie było zamknięte, a kluczyki znajdowały się w stacyjce.

Sprawą zajęli się mundurowi z Wisznic, wspierani przez funkcjonariuszy zwalczających przestępczość przeciwko mieniu z Białej Podlaskiej.

Policjanci ustalili personalia mężczyzny podejrzewanego o dokonanie kradzieży. Okazało się, że jest nim 27-letni mieszkaniec gminy Łomazy. W trakcie ustalania miejsca jego przebywania funkcjonariusze odnaleźli w lesie skradzione auto. Zatrzymali również 28-letniego mieszkańca gminy Tuczna, który brał udział w ukryciu bmw w lesie.

- Zatrzymany 27-latek tłumaczył, że nie chciał ukraść samochodu, a jedynie „pożyczyć” żeby wyciągnąć swoje auto, którym wcześniej wjechał do rowu. Policjanci nie dali wiary tym tłumaczeniom. Po kradzieży pojazdu, mężczyzna ze swoim kolegą, jeździł nim do czasu, aż zabrakło paliwa. Następnie bmw ukryli, a wcześniej usunęli tablice rejestracyjne. Odzyskane auto wróciło do właściciela. Za kradzież w celu przywłaszczenia oraz za udzielanie pomocy w ukryciu skradzionego mienia mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz za swoje zachowania odpowiedzą przed sądem – tłumaczy podinspektor Beata Miszczuk z bialskiej policji.

Czytaj także: Policjanci pilotowali auto z rodzącą kobietą

Czytaj też: Oszuści podszywają się pod Ministerstwo Finansów. Zamiast 250 zł za ankietę, możesz mieć czyste konto


 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MTreść komentarza: Tylko nie mówcie, że to ta "gwiazda" ze zdjęcia.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 13:32Źródło komentarza: Okradła go i złamała mu serce. Na dodatek wyszła za innegoAutor komentarza: BruesTreść komentarza: Taka Informacja! Przed wprowadzeniem nowych przepisów pieszy znajdujący się na przejściu miał pierwszeństwo więc oczywiście ludzie gineli. Ale każdy był nauczony że należy podejść do przejścia, rozejrzeć się i oczekiwać na możliwość wejścia. Dziś po zmianie przepisów pieszy podchodzi do przejścia i już ze świadomością że ma prawnie pierwszeństwo, nie zważając na pojazdy znajdujące się w ruchu bez możliwości zatrzymania się, wkracza wprost pod nadjeżdżający pojazd. Ludzie ogarnijcie się. Pierwszeństwo nie daje nam nieśmiertelności.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 12:34Źródło komentarza: Dlaczego piesi giną na przejściach dla pieszych? Odpowiedź zaskakujeAutor komentarza: Karolina wTreść komentarza: Nie rozumiem, po co mają sprawdzac deklaracje dot. Śmieci czy rozliczenia podatkowe? Jaki ma to związek z ogrzewaniem?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 16:51Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieciAutor komentarza: KaczanTreść komentarza: 40tyś i 5tyś debetu brzmi lepiejData dodania komentarza: 28.09.2022, 19:39Źródło komentarza: Chciała sprzedać płaszcz. Straciła prawie 8 tysięcy złotychAutor komentarza: sdgfhfgTreść komentarza: https://www.slowopodlasia.pl/artykul/19999,to-spelnienie-naszych-marzen-rozpoczyna-sie-budowa-hali-widowiskowo-sportowej-w-miedzyrzecu-podlaskimData dodania komentarza: 28.09.2022, 00:06Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu Podlaskim
Reklama
Reklama
Reklama