Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 12:18
Reklama

Wpadł w Holandii. Był poszukiwany 7 listami gończymi

Dzięki akcji parczewskich policjantów zatrzymany został 40-latek poszukiwany 7 listami gończymi. Zarzuty, jakie na nim ciążą to: udział w zorganizowanej grupie przestępczej, wprowadzenie do obrotu znacznej ilości substancji odurzających oraz przestępstwa przeciwko mieniu. Mężczyzna ukrywał się w Holandii. Ma do odbycia karę ponad 11,5 roku pozbawienia wolności.
Wpadł w Holandii. Był poszukiwany 7 listami gończymi
40-latek ukrywający się w Holandii poszukiwany był 7 listami gończymi
Źródło: Archiwum/zdjęcie ilustracyjne

Funkcjonariusze z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób parczewskiej komendy doprowadzili do zatrzymania poszukiwanego listami gończymi 40-latka. Na swoim koncie mężczyzna miał udział w grupie przestępczej, wprowadzenie do obrotu znacznej ilości substancji odurzających oraz przestępstwo przeciwko mieniu, w tym wymuszenie rozbójnicze.

Policjanci doprowadzili do wszczęcia poszukiwań międzynarodowych, a w konsekwencji do zatrzymania poszukiwanego na terenie Holandii.

Ze zgromadzonej przez policjantów dokumentacji wynikało, że od 2012 roku mężczyzna ukrywał się przed organami ściągania i przebywał poza granicami naszego państwa na terenie Europy. W policyjnych systemach widniało już 7 podstaw do jego zatrzymania: 4 listy gończe jako poszukiwania międzynarodowe wydane przez Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim oraz Sąd Okręgowy Lublin- Zachód oraz 3 zarządzenia wydane przez Prokuraturę Okręgową w Lublinie.

40-latek ma do odbycia karę ponad 11,5 roku pozbawienia wolności oraz nieuiszczoną grzywnę w kwocie prawie 18 000 złotych.

W wyniku ustaleń kryminalnych, stałej współpracy z Interpolem oraz szeregu wykonanych przez nich czynności operacyjnych trop doprowadził do Holandii. Policjanci ustalili dokładne miejsce pobytu poszukiwanego. Poinformowali również organy współpracujące, że 40-latek prawdopodobnie może podawać fałszywe dane osobowe. Mechanizm ścisłej współpracy oraz bieżącej wymiany informacji przyczynił się do zatrzymania 40 -latka przez stronę holenderską już w listopadzie 2021 r. Natomiast cały proces ekstradycji do Polski zakończył się pod koniec maja 2022. Dziś mężczyzna został przekonwojowany do Polski, gdzie odbędzie wymierzoną przez sąd karę pozbawienia wolności - tłumaczy oficer prasowy parczewskiej policji starszy sierżant Ewelina Semeniuk.

CZYTAJ TAKŻE: Wpadł poszukiwany listem gończym

CZYTAJ TEŻ: Sam zgłosił się na policję, bo miał dość ukrywania się
 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama