Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 12:43
Reklama

Uciekał przed policją. Myślał, że gdy zmieni ubranie mundurowi go nie rozpoznają

42-letni mieszkaniec gminy Stara Kornica odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Mężczyzna porzucił skuter i zaczął uciekać pieszo. Później, zmienił ubranie, gdyż miał nadzieję, że to utrudni policjantom jego identyfikację.
Uciekał przed policją. Myślał, że gdy zmieni ubranie mundurowi go nie rozpoznają
42-letni kierowca nie zatrzymał się do kontroli, a później porzucił skuter i uciekał pieszo w kierunku lasu
Autor: Pixabay

Łosiccy dzielnicowi zauważyli podczas służby w Kobylanach skuter, którego kierowca przemieszczał się bez kasku. Mężczyzna na widok radiowozu przyspieszył i mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się do kontroli. Kierowca jednośladu gwałtownie skręcił w drogę gruntową, porzucając pojazd i uciekając w kierunku lasu. Dzielnicowi szybko ustalili adres uciekiniera. Ten z kolei zmienił w tym czasie ubranie, mając nadzieję, że utrudni to policjantom jego identyfikację i tłumaczył, że ktoś ukradł mu skuter, i to nie on uciekał przed mundurowymi.

-Fortel okazał się bezskuteczny, ponieważ funkcjonariusze rozpoznali mężczyznę i nie mieli co do tego żadnych wątpliwości. Jak się również okazało, skuter nie należał do uciekiniera, nie miał aktualnych badań technicznych, a jego właściciel przekazał go koledze tylko do naprawy. 42-letni mieszkaniec gminy Stara Kornica odpowie teraz przed sądem nie tylko za brak kasku ale i za niezatrzymanie się do kontroli, które w tych warunkach było przestępstwem, zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat pięciu – informuje oficer prasowy łosickiej policji, aspirant Nina Zaniewicz.

Czytaj także: Jechał skuterem z ponad dwoma promilami

Czytaj też: Tłumaczył, że chciał tylko pożyczyć skradzione auto


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama