Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 18:41
Reklama

Przedszkolaki na olimpiadzie. Był bieg z fajerką i skoki przez rybki

Już po raz 29. w bialskiej filii AWF odbyła się olimpiada przedszkolaków. Maluchy próbowały swoich sił w wybranych dyscyplinach, a tych było około 100. W zmaganiach dzieci dzielnie wspierali rodzice.
Przedszkolaki na olimpiadzie. Był bieg z fajerką i skoki przez rybki
W tegorocznej "Rodzinnej Olimpiadzie Przedszkolaka" maluchy wybierały konkurencje z około 100 przygotowanych przez studentów bialskiej AWF zabaw
Autor: Słowo Podlasia

– Pomysł powstał w przedszkolu nr 15, w 1993 roku. Inicjatywa tak się spodobała gronu pedagogicznemu, rodzicom i przede wszystkim dzieciom, że trwamy do dziś – mówi dr Krzysztof Piech, z katedry sportu dla wszystkich bialskiej AWF. Jak dodaje, chodzi o promocję aktywności fizycznej poprzez zabawę i włączenie w to całych rodzin. Nie bez powodu impreza nosi nazwę „Rodzinnej olimpiady przedszkolaka”. – Promujemy aktywność fizyczną całych rodzin, by te wzorce aktywności fizycznej wychodziły też od rodziców. Te zabawy, które tu prezentujemy są często wykorzystywane później w zabawach domowych.

A nad konkurencjami głowią się co roku studenci AWF, którzy przygotowują zabawy pod czujnym okiem swoich wykładowców. – Dla naszych studentów to element pedagogizacji. W tym roku przygotowali około stu konkurencji. Konkurencje są bardzo różne, te sprzed lat: gra w kapsle, w gumę, w klasy, bieg z fajerka, oraz zabaw w formie torów przeszkód. Część studentów przygotowało zabawy tematyczne, więc mamy grupę smerfów, piratów czy służb mundurowych – dodaje dr Piech i przyznaje, że liczy na dobrą zabawę wszystkich i kontynuację przedsięwzięcia w kolejnych latach.

Aleksandra Pilipiuk i Kamil Zawada, studenci organizujący przedszkolakom zabawy, opowiadają natomiast o tym, co przygotowali małym sportowcom. – Naszą konkurencją jest „Laluś” – mówi Aleksandra, z grupy tematycznej Smerfy. – Dziecko widzi siebie w lustrze i maluje farbami swoje odbicie. Inspirujemy się grami, które lubili nasi rodzice i dziadkowie – tłumaczy i dodaje, że te zajęcia to dla studentów szansa na lepsze wykonywanie w przyszłości swojego zawodu. – Dzięki takiemu kontaktowi z dziećmi, myślę, że będziemy lepiej przygotowani do pracy.

CZYTAJ TAKŻE: Nasze siatkarki zostały wicemistrzyniami Polski! Sukces w Głuchołazach

Kamil przygotował natomiast zmagania w oparciu o sporty walki. – Przygotowałem dyscyplinę, wywodzącą się z taekwon-do. Jest jedną z dyscyplin, która znajduje się na ogólnopolskiej olimpiadzie młodzieży, kształtuje takie cechy jak szybkość ręki, szybkość reakcji. Mamy makarony piankowe, kaski i zabawa polega na tym, żeby trafić jak najszybciej zawodnika. Gramy do pięciu punktów. Punkt za nogi i tułów i dwa punkty za trafienie w głowę. Zabawa pomimo tego, że kontaktowa, jest bardzo bezpieczna – mówi student.

A co o przedsięwzięciu myślą rodzice, którzy dzielnie towarzyszyli swoim pociechom w sportowych zmaganiach? – Byłam już w poprzednich latach na takiej imprezie ze starszym dzieckiem, uważam, że to bardzo fajna inicjatywa – mówi pani Wioleta. W tym roku w zabawach towarzyszy córce. – Uczestniczyłyśmy w konkurencji, gdzie trzeba przejść przez rybki, żeby nie nadepnąć. Odpowiadają nam takie dyscypliny zręcznościowe, coś przeskoczyć, do czegoś dotrzeć. 

– Świetnie zorganizowany dzień sportowy. Brałam udział w przeciąganiu liny – mówi pani Aleksandra.

W tegorocznej „Rodzinnej olimpiadzie przedszkolaka” udział wzięły cztery przedszkola. 

– To bardzo dobra inicjatywa, którą od lat organizuje AWF. Dzieciom potrzeba ruchu, a tutaj mają dodatkowo możliwość sprawdzenia się, podjęcia rywalizacji. Uczą się, że mogą być do nas trochę lepsi, innym może pójść trochę gorzej, tak jak w życiu i trzeba dzieci uczyć jak sobie radzić z rywalizacją, ale i jak współpracować. Takie umiejętności przydają się im później i w przedszkolu i w szkole i w domu – mówi Bernadetta Mikołajczak, dyrektor ZS w Białej Podlaskiej, z przedszkolem nr 17.

PRZECZYTAJ:

Powiązane galerie zdjęć:

Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaStudnie wiercone, pompy ciepła, deszczownie, nawodnienia, tel. 508 046 239, 504 320 592
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ja67Treść komentarza: Po meczu mam 3 wnioski. 1. drużyna prezentuje się po raz drugi bardzo pozytywnie, a to nie może być przypadek. 2. murawy wykonanej przez zachwalaną przez rzeczniczką i samego prezydenta miasta firmę tel - bruk nie jest w stanie uratować nikt, bo pod kilku centymetrową jest warstwa ziemi-betonu. 3. miał być stadion na miarę potrzeb a wyszła trybunka która spełniła oczekiwania ok.1000 osób w sytuacji gdy transmisję na YouTube obejrzało 6000 tyś.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 16:21Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: PiknikTreść komentarza: A niby co się działo na trybunach? Sędzia musiał przerwać mecz, bo ktoś rzucił piroData dodania komentarza: 14.08.2022, 14:05Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: czy to korner czy to rogTreść komentarza: Wiecej piszecie o kibicach racach i o tym co sie dzialo na trybunach niz o tych wspanialych chlopakach z Podlasia.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 13:14Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: *":'"Treść komentarza: Polowanie czas zacząć .Data dodania komentarza: 14.08.2022, 12:49Źródło komentarza: Nocny pożar w przetwórni ryb. Szacowane straty to 1,5 mln złAutor komentarza: eyutyiouypTreść komentarza: https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/one-piece-film-red-full-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/bullet-train-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/thor-love-and-thunder-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/top-gun-maverick-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/nope-2022-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/beast-2022-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/dragon-ball-super-hero-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.hybrid-analysis.com/sample/7c7381606bd2aa6115c36d608b4953802795eff32a00f64039c9c0094ff79bb8 https://blog.ineuron.ai/Compound-versus-Recurve-Armbr-ste-yYcrKmzpAf https://ameblo.jp/yinileon/entry-12758690241.html https://dataverse.harvard.edu/dataverse/avec-un-classique/ http://herbarium.biol.sc.edu/floracaroliniana/checklists/checklist.php?cl=1827 https://www.onfeetnation.com/photo/albums/hsjhksdkjduwyrjhdask http://allabouturanch.com/forum/topics/ydgkhgshd6 https://github.com/tersengat/naerti-ts-inaaghmdeg-gadabrunebuli-arbalet-i/blob/main/README.md https://okcheartandsoul.com/news/maggior-parte-di-questi-sono/ https://nashkursk.com/events/s-tochki-zreniia-udobstva-blochnye-luki/44029/ https://www.vbtc.news/politics/sostavnye-i-rekursivnye-arbalety/5891/Data dodania komentarza: 13.08.2022, 21:29Źródło komentarza: Gmina Drelów
Reklama
Reklama
Reklama