Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 4 października 2022 11:26
Reklama

Sztuka zagości w parku. Będą artystyczne instalacje i performances

Już w piątek 10 czerwca rozpoczyna się kolejna edycja cyklu wydarzeń w ramach Parku Sztuki. W parku Radziwiłłów w Białej Podlaskiej będzie można podziwiać dzieła kilkunastu artystów.
Sztuka zagości w parku. Będą artystyczne instalacje i performances
W dniach 10-12 czerwca w parku Radziwiłłów w Białej Podlaskiej odbędzie się impreza pod nazwą Park Sztuki
Autor: Adam Trochimiuk/Archiwum

Przed nami 13. edycja Parku Sztuki, czyli cyklu działań artystycznych w przestrzeni parku Radziwiłłów. Podczas tej impreza można podziwiać obiekty, instalacje oraz performance, przygotowane przez artystów z całej Polski, a  zorganizowana jest w formule konkursu. 

Już 10, 11 i 12 czerwca w przestrzeni bialskiego zespołu pałacowo-parkowego można będzie spotkać się ze sztuką przez duże „S”. W tym roku do konkursu zgłoszono aż 28 projektów, a do realizacji podczas Parku Sztuki zaproszono 14 artystów. Co nas czeka tym razem? 

Już w piątek 10 czerwca w godz. 17:00-19:00 można będzie oglądać działanie perfomatywne pt. „Dollhouse” w wykonaniu młodzieży z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej. O godz. 18:00 zaplanowano oficjalne rozpoczęcie tegorocznej edycji Parku Sztuki. O godz. 19:00 rozpoczną się performaces konkursowe. Jako pierwszy zaprezentuje się Szymon Jankowski „Efemeryczna pamięć”. O godz. 19:30 Martyna Przybyło „Z wami tak zawsze, Panie Kochanku”, a o godz. 19:50 Wiesław Bednarz „Fatum”. 

W sobotę 11 czerwca w godz. 12:00-15:00 będzie można wziąć udział w „Śnie dnia dzisiejszego”, czyli spacerze śladami obiektów i instalacji w wykonaniu młodzieży z II LO im. Emilii Plater w Białej Podlaskiej. O godz. 17:00 rozpocznie się natomiast Wieczór Performance i rozpocznie go Łukasz Głowacki „Formy graniczne”. O 18:00 zaprezentuje się Janusz Bałdyga „Pytam bo nie wiem”; o 19:00 – Yaryna Shumska „Ściska Cię mocno”; o 20:00 – Ryszard Ługowski „Ujrzałem łzy martwego motyla”; o 20:30 – Marian Stępak „Ponad wszystko”. 

W niedzielę 12 czerwca w godz. 13:00-16:00 zaplanowano akcję plastyczną dla dzieci ph. „Niedziela ze sztuką”. O 13:00 w Galerii Podlaskiej odbędzie się wręczenie nagród konkursu „Park Sztuki – działania artystyczne w przestrzeni”. 

Wśród finalistów konkursu znaleźli się: Wiesław Bednarz, Lidia Czub, Adrianna Iwanejko, Szymon Jankowski, Bożena Klimek-Kurkowska, Anna Marczak-Gut, Ksenia Makała, Sławomir Matyjaszewski, Maria Michoń, Krzysztof Motyka, Martyna Przybyło, Sylwia Sosińska, Jagoda Winkelbauer oraz Patrycja Zelek.  

Wszystkie dzieła można oglądać od 10 czerwca od godz. 18:00 do 12 czerwca do godz. 17:00.

CZYTAJ TAKŻE: Strażacy zapraszają na rajd. Będą kręcić kilometry dla Białej

PRZECZYTAJ: Rodzinna wycieczka rowerowa z atrakcjami i poznawaniem historii


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama