Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 14:26
Reklama

Dachował i uciekł. W aucie zostawił rannego pasażera

23-letni mieszkaniec gminy Dębowa Kłoda, kierując Kią, stracił panowanie nad pojazdem. Zjechał na pobocze, po czym dachował. Mało tego porzucił pojazd wraz z pasażerem i oddalił się z miejsca. Był pijany.
Dachował i uciekł. W aucie zostawił rannego pasażera
23-letni mieszkaniec gminy Dębowa Kłoda porzucił w lesie rozbite auto, w którym znajdował się ranny pasażer.
Autor: KPP Parczew

Jego personalia ustalili policjanci. 23-latek został zatrzymany. Odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 11 czerwca. Kilka minut po godz. 23.00 dyżurny policji otrzymał głoszenie o samochodzie leżącym w rowie, w kompleksie leśnym w miejscowości Żmiarki w kierunku Woli Przewłockiej. Zgłaszający zauważył również w pobliżu pojazdu osobę, która dziwnie się zachowuje.

– Skierowany na miejsce patrol zastał biorących udział w akcji strażaków oraz pojazd marki Kia, który leżał na dachu. W jego rejonie nie było żadnych osób. Jednak policjanci zauważyli ślady brunatnej mazi wewnątrz pojazdu, prawdopodobnie krwi. Dokonali penetracji przyległego terenu, gdzie ujawnili leżącego zakrwawionego mężczyznę, któremu natychmiast udzielili pierwszej pomocy a następnie przekazali załodze karetki pogotowia – przekazuje starszy sierżant Ewelina Semeniuk z Komendy Powiatowej Policji w Parczewie. – Mężczyzną okazał się 35-letni mieszkaniec gminy Dębowa Kłoda. W trakcie rozmowy oświadczył że sam wydostał się z pojazdu, lecz to nie on był kierowcą. Ponownie dokonano sprawdzenia kompleksu leśnego za drugą poszkodowaną osobą, nikogo nie ujawniono – dodaje.

CZYTAJ TAKŻE: 4-letnia dziewczynka wybiegła wprost pod ciężarówkę. Niestety nie przeżyła

Mężczyznę w asyście policjantów przewieziono do szpitala, gdzie odmówił dalszej hospitalizacji. W trakcie badań poszkodowany  35-latek został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Jednak po kolejnym badaniu dającym wynik prawie 3 promili alkoholu w organizmie, mężczyzna odmówił dalszych czynności ze swoim udziałem. W związku z powyższym pobrano mu krew do badań.

– W toku prowadzonych czynności mundurowi ustalili dokładne dane oraz miejsce pobytu kierującego Kią porzuconą w miejscu zdarzenia. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec gminy Dębowa Kłoda. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał blisko promil  alkoholu. Mężczyzna w całości przyznał się  zarzucanych mu czynów. Policjantom tłumaczył, że był w szoku, dlatego oddalił się i pieszo wrócił do miejsca zamieszkania. W celu uspokojenia i opanowania emocji po drodze wypił kilka piw – informuje Ewelina Semeniuk.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości 23-latek odpowie przed sądem, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz dotkliwa kara finansowa. Ponadto policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i za spowodowanie kolizji ukarali go mandatem karnym w kwocie 1500 zł.

CZYTAJ TEŻ: Zderzenie dwóch aut. 64-latka nie zatrzymała się na "STOPIE"


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MTreść komentarza: Tylko nie mówcie, że to ta "gwiazda" ze zdjęcia.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 13:32Źródło komentarza: Okradła go i złamała mu serce. Na dodatek wyszła za innegoAutor komentarza: BruesTreść komentarza: Taka Informacja! Przed wprowadzeniem nowych przepisów pieszy znajdujący się na przejściu miał pierwszeństwo więc oczywiście ludzie gineli. Ale każdy był nauczony że należy podejść do przejścia, rozejrzeć się i oczekiwać na możliwość wejścia. Dziś po zmianie przepisów pieszy podchodzi do przejścia i już ze świadomością że ma prawnie pierwszeństwo, nie zważając na pojazdy znajdujące się w ruchu bez możliwości zatrzymania się, wkracza wprost pod nadjeżdżający pojazd. Ludzie ogarnijcie się. Pierwszeństwo nie daje nam nieśmiertelności.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 12:34Źródło komentarza: Dlaczego piesi giną na przejściach dla pieszych? Odpowiedź zaskakujeAutor komentarza: Karolina wTreść komentarza: Nie rozumiem, po co mają sprawdzac deklaracje dot. Śmieci czy rozliczenia podatkowe? Jaki ma to związek z ogrzewaniem?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 16:51Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieciAutor komentarza: KaczanTreść komentarza: 40tyś i 5tyś debetu brzmi lepiejData dodania komentarza: 28.09.2022, 19:39Źródło komentarza: Chciała sprzedać płaszcz. Straciła prawie 8 tysięcy złotychAutor komentarza: sdgfhfgTreść komentarza: https://www.slowopodlasia.pl/artykul/19999,to-spelnienie-naszych-marzen-rozpoczyna-sie-budowa-hali-widowiskowo-sportowej-w-miedzyrzecu-podlaskimData dodania komentarza: 28.09.2022, 00:06Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu Podlaskim
Reklama
Reklama
Reklama