Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 4 października 2022 08:04
Reklama

Czosnówka: Rodzinny rajd z mnóstwem atrakcji

Piękna, słoneczna pogoda dopisała uczestnikom rodzinnej wycieczki rowerowej, którą zorganizowały w minioną niedzielę Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej, Klub Rowerowy Czosnówka oraz miejscowe sołectwo. Prócz rajdu, połączonego z poznawaniem kultury i historii regionu, było też mnóstwo fantastycznej zabawy! Dzieci mogły przejechać się terenowym autem i poskakać na dmuchańcach, a każdy uczestnik mógł spróbować pyszności przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Czosnówki. W imprezie wzięło udział blisko 150 osób!
Czosnówka: Rodzinny rajd z mnóstwem atrakcji
W Rodzinnym Rajdzie Rowerowym wzięło udział blisko 150 osób
Autor: Bartłomiej Matejek

W ubiegłą niedzielę 12 czerwca odbył się „Rodzinny Rajd Rowerowy”, połączony z imprezą integracyjną w Czosnówce. Organizatorami wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej, Klub Rowerowy Czosnówka i sołectwo Czosnówka.

Jednym z uczestników rajdu był skarbnik gminy Biała Podlaska. – Wyruszyliśmy spod siedziby urzędu gminy, po drodze włączając się w Rodzinny Piknik Biegowy  i rowerową rundę ulicami miasta, by wspólnie kręcić kilometry dla Białej Podlaskiej w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Następnie dołączyliśmy do drugiej grupy uczestników Rodzinnego Rajdu Rowerowego, która wyruszała z Czosnówki i wspólnie pojechaliśmy do Studzianki, gdzie odwiedziliśmy Muzeum Wsi Podlaskiej. Oglądaliśmy eksponaty, dowiedzieliśmy się trochę o historii naszego regionu, odpoczęliśmy, by wrócić do Czosnówki i wziąć udział w integracyjnej imprezie. Rajd cieszył się ogromnym zainteresowaniem, wzięły w nim udział całe rodziny – opowiada Krzysztof Radzikowski, który podczas imprezy reprezentował też wójta Wiesława Panasiuka i w swoim i jego imieniu podziękował za organizację rajdu GOK-owi, Klubowi Rowerowemu Czosnówka oraz sołtysowi Jarosławowi Abramowskiemu, a także KGW Czosnówka, które przygotowało pyszny poczęstunek. 

W Czosnówce na cyklistów czekało mnóstwo atrakcji dla małych i dużych. Dzieci mogły skorzystać z darmowych dmuchańców, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Były też przejażdżki terenowym samochodem oraz na koniach ze Stajni Rudka. 

Jarosław Abramowski, sołtys Czosnówki

– W imprezie uczestniczyło prawie 150 osób, więc bardzo się cieszę, że spotkała się z tak dużym zainteresowaniem mieszkańców. Bardzo wszystkim dziękuję, że tak licznie przybyli. Gdyby nie było uczestników, nie byłoby rajdu. Słowa uznania i podziękowań kieruję również do lokalnych przedsiębiorców, dzięki których wsparciu organizacja rajdu i imprezy była możliwa – mówi sołtys Czosnówki Jarosław Abramowski.

Dodaje, że największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się dmuchańce oraz gry i zabawy, zorganizowane przez instruktorów Gminnego Ośrodka Kultury. Były też konkursy z nagrodami. – Odwiedzili nas też strażacy z OSP Sidorki, były słodkości dla dzieci, a panie z koła gospodyń wiejskich przygotowały pyszny bigos, grochówkę oraz kiełbaski. Dopisała nam słoneczna i ciepła pogoda, więc tym bardziej się cieszymy – podsumowuje sołtys.
I już teraz zaprasza na kolejną imprezę w Czosnówce – spływ kajakowy, który zaplanowano w sierpniu. O szczegółach na pewno jeszcze poinformujemy na łamach Słowa Podlasia.

 

CZYTAJ TAKŻE: Paulinka może na nas liczyć! Zebraliśmy prawie 40 000 zł!

PRZECZYTAJ: To była prawdziwa uczta dla miłośników sztuki

Powiązane galerie zdjęć:

Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: sdgfTreść komentarza: https://zenodo.org/record/7141176?olo Black Adam Movie OnlineData dodania komentarza: 04.10.2022, 03:23Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu PodlaskimAutor komentarza: nickjoeaTreść komentarza: https://www.linkedin.com/pulse/livestream-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-live-free-nba-preseason-/ https://www.linkedin.com/pulse/live-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-free-nba-preseason-basketball-/Data dodania komentarza: 04.10.2022, 01:40Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieciAutor komentarza: nickjoeaTreść komentarza: https://www.linkedin.com/pulse/livestream-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-live-free-nba-preseason-/ https://www.linkedin.com/pulse/live-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-free-nba-preseason-basketball-/Data dodania komentarza: 04.10.2022, 01:39Źródło komentarza: Ruszają wypłaty dodatku węglowego. Wiemy, kiedy będą przelewyAutor komentarza: nickjoeaTreść komentarza: https://www.linkedin.com/pulse/livestream-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-live-free-nba-preseason-/ https://www.linkedin.com/pulse/live-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-free-nba-preseason-basketball-/Data dodania komentarza: 04.10.2022, 01:39Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu PodlaskimAutor komentarza: nickjoeaTreść komentarza: https://www.linkedin.com/pulse/livestream-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-live-free-nba-preseason-/ https://www.linkedin.com/pulse/live-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-free-nba-preseason-basketball-/Data dodania komentarza: 04.10.2022, 01:39Źródło komentarza: Sebastian Szymański po raz kolejny zagrał w reprezentacji Polski
Reklama
Reklama
Reklama