Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 25 czerwca 2022 04:02
Reklama

Tour de Pologne 2022. Terminy, trasa, gwiazdy [MAPA]

Już 30 lipca wystartują najlepsi kolarze świata. Po raz 79. odbędzie się Tour de Pologne. Przez jakie miasta przejdzie wyścig?
Tour de Pologne 2022. Terminy, trasa, gwiazdy [MAPA]
W tym roku Tour de Pologne został podzielony na siedem etapów
Autor: Szymon Gruchalski TdP

Od razu rozwiejmy wątpliwości. 30 czerwca kolarze wystartują z Kielc, żeby rozpocząć pierwszy etap rowerowego wyścigu. Tego samego dnia zawodnicy dotrą do Lublina, żeby kolejnego dnia rozpocząć następny etap. Ale nie pojadą z Lublina, tylko z Chełma. W sumie będzie siedem etapów:

  • Etap pierwszy – Kielce – Lublin
  • Etap drugi – Chełm – Zamość
  • Etap trzeci – Kraśnik – Przemyśl
  • Etap czwarty – Lesko - Sanok
  • Etap piąty – Łańcut – Rzeszów
  • Etap szósty – Szaflary – Rusinki
  • Etap siódmy – Valsir – Kraków

Wielki finał Tour de Pologne UCI WorldTour już tradycyjnie odbędzie się w Krakowie. Tym razem kolarze wystartują spod siedziby włoskiej firmy Valsir w Skawinie. I chociaż start i meta są położone niedaleko od siebie, aby dotrzeć do Krakowa zawodnicy muszą pokonać blisko 180 kilometrów. O ostatnie punkty dla najlepszego górala będzie można powalczyć na dwóch Premiach Górskich PZU. Położone są one w Bieńkówce I kat. oraz w gminie Budzów III kat. Do zdobycia będą także dwie Premie Lotne LOTTO. Jedna w Lanckoronie, a druga w Myślenicach. Etap zakończą trzy 5 kilometrowe rundy. Na krakowskich Błoniach poznamy zwycięzcę 79. Tour de Pologne UCI WorldTour” – komunikują organizatorzy wyścigu.

Kibiców jednak rozpala jedna myśl: kogo będzie można zobaczyć? Jakie gwiazdy zjadą do Polski, żeby walczyć o zwycięstwo?

CZYTAJ TAKŻE: Piłkarze Podlasia zmierzyli się na wyjeździe z Wólczanką

Mają to być sportowcy, którzy już wcześniej dobrze zaprezentowali się na TdP. Można się też spodziewać zwycięzcy Giro d’Italia – to Jai Hindley z grupy BORA-hansgrohe. Dodajmy, że Australijczyk w 2019 roku był drugi w klasyfikacji generalnej polskiego wyścigu.

Wystartuje także Remco Evenepoel. Ma się także ścigać Erytrejczyk Biniam Girmay. To pierwszy Afrykanin, który ma na koncie zwycięstwo w World Tour.

Dodajmy, że w tym roku impreza odbywa się pod hasłem „Wyścig dla pokoju”. To oczywiście nawiązanie do wojny w Ukrainie.

„Chcemy przeprowadzić wyścig, który będzie opierał się na zasadach braterstwa i pokoju. Wspólnie możemy przekazać ludziom takie wartości, bo Tour de Pologne to impreza, którą oglądają miliony kibiców nie tylko w Polsce. Wyścig ma zasięg międzynarodowy” – mówił na ostatniej konferencji prasowej Czesław Lang, organizator Tour de Pologne.

ZOBACZ TEŻ: Nasi sztangiści wywalczyli medale mistrzostw Polski

PRZECZYTAJ: Ariel Borysiuk trafi do pierwszoligowego Zagłębia Sosnowiec?


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Reklama