Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 18:24
Reklama

Miłośnicy aut terenowych spotkali się w Piszczacu. Mamy dla Was fotorelację

Duże emocje, terenowe auta i ekstremalna jazda. Tak zapamiętamy rajd „Piszczackie Odjazdy”. Wydarzenie zorganizowało Automobilklub Bialskopodlaski i „Dzida 4x4”.
Miłośnicy aut terenowych spotkali się w Piszczacu. Mamy dla Was fotorelację
Niedzielne wydarzenie było nie lada gratką dla fanów samochodów terenowych
Autor: Wiktoria Pajnowska

Pierwsza impreza o tej nazwie odbyła się dokładnie 10 lat temu. Rajd od początku gromadził miłośników aut terenowych i był organizowany przez grupę energicznych entuzjastów. Tegoroczna edycja była wyjątkowa, po dłuższej przerwie zostało reaktywowany Rajd Samochodów Terenowych. Nowością była rozgrywana w tym samym czasie 3 runda Super Sprint. Oba rajdy połączone były wspólnym biurem, parkiem serwisowym, startem i metą. 

– Do organizatora wpłynęło 27 zgłoszeń na Rajd Terenowy i 14 zgłoszeń na Super Sprint. Już w sobotę można było wykonać odbiór administracyjny i badanie techniczne oraz wziąć udział w odcinkach testowych. Baza rajdu zlokalizowana została na terenie byłej Cegielni w Chotyłowie, skąd uczestnicy po odprawie ruszyli kolumną w kierunku centrum Piszczaca – przekazuje Sebastian Filipiuk z Automobilklubu Bialskopodlaskiego. 

Podczas oficjalnego rozpoczęcia wójt gminy Piszczac Kamil Kożuchowski wystartował pierwsze załogi na trasę rajdu. Pierwszy odcinek naprzeciwko targowiska w Piszczacu był wspólny dla wszystkich aut. Widzowie mogli podziwiać umiejętności kierowców startujących w różnych klasach. Tu drogi rajdowców się rozchodziły, żeby na końcu spotkać się na mecie. Rajd terenowy ruszał na swoje próby znajdujące się w najbardziej nieprzejezdnych miejscach gminy, natomiast Super Sprint swoje zmagania przeniósł na utwardzone place. Najbardziej widowiskowe próby terenowe odbywały się na zachodnim krańcu Piszczaca przy drodze do Białej Podlaskiej, ale też przy stadionie. W sumie w 6 lokalizacjach zawodnicy mieli do zebrania 80 pieczątek oraz przejechania 3 próby czasowe. 

Super Sprint przejeżdżał 3-krotnie próbę na parkingu i targowisku. Następnie uczestnicy przenieśli się na teren składu kontenerowego w Chotyłowie udostępnionego przez firmę WM Fortika. Tu zawodnicy przejeżdżali dwie kolejne próby. Na zakończenie powrót na teren cegielni Chotyłów, gdzie obok bazy rajdu odbyły się 3 końcowe próby. Chwilę później auta terenowe również pojawiły się na terenie cegielni po ostatnie pieczątki. Zakończenie rajdu i wręczenie pucharów odbyło się w barze „Kubiki” znajdującym się na terenie rekreacyjnym. Właściciel baru przygotował dla uczestników rajdu poczęstunek według własnych armeńskich receptur, który przypadł wszystkim uczestnikom do gustu. 

Podczas ceremonii zakończenia rajdu na plaży Kubiki wójt gminy Piszczac uhonorował najlepszych zawodników. 

Wyniki:

Rajd Samochodów Terenowych Klasa „Wyczyn” (Auta terenowe bez wyciągarek):

1 miejsce – Jakub Syta / Emil Wawer 

2 miejsce – Rafał Pasternak / Marcin Wierzchoń 

3 miejsce – Jacek Syta / Łukasz Kuna 

Klasa „Adventure” (Auta terenowe z wyciągarką elektryczną):

1 miejsce – Grzegorz Kierczuk / Kamila Kierczuk 

2 miejsce – Adam Kozłowski / Karol Zieliński 

3 miejsce – Tomasz Dymidiuk / Arkadiusz Jastrzębski 

Klasa „Extreme” (Auta terenowe z wyciągarką mechaniczną): 

1 miejsce – Mariusz Wronka / Rafał Zaleszczyk 

2 Miejsce – Adrian Guz / Ewa Błaszczak 

3 Runda Super Sprint 

Klasyfikacja Generalna:

1 miejsce – Michał Kraciuk / Katarzyna Kraciuk 

2 miejsce – Grzegorz Piechowicz / Andrzej Piotrowski 

3 miejsce – Michał Kokoszka 

Klasa 4 (auta o pojemności powyżej 2000ccm):

1 miejsce – Michał Kraciuk / Katarzyna Kraciuk 

2 miejsce – Michał Kokoszka 3 miejsce Artur Kierczuk 

Klasa 3 (auta o pojemności 1601-2000ccm):

1 miejsce – Grzegorz Piechowicz / Andrzej Piotrowski 

2 miejsce – Kacper Junczyk / Jakub Naumiuk 

3 miejsce – Arkadiusz Szendel / Rafał Mirończuk 

Klasa 2 (auta o pojemności 1301-1600ccm):

1 miejsce – Patryk Piechowicz 

2 miejsce – Leszek Kokoszka / Piotr Boguszewski 

Klasa 1 (auta o pojemności do 1300ccm):

1 miejsce – Marek Malewicz / Maciej Malewicz 

2 miejsce – Paweł Oniszczuk / Mateusz Oniszczuk 

Szczegółowe wyniki zostaną opublikowane na stronie www.akbiala.pl 

Obejrzyj też galerię zdjęć z wydarzenia: TUTAJ

Czytaj też: Cleo wystąpi w Janowie! Będzie też dzień otwarty w stadninie


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaStudnie wiercone, pompy ciepła, deszczownie, nawodnienia, tel. 508 046 239, 504 320 592
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ja67Treść komentarza: Po meczu mam 3 wnioski. 1. drużyna prezentuje się po raz drugi bardzo pozytywnie, a to nie może być przypadek. 2. murawy wykonanej przez zachwalaną przez rzeczniczką i samego prezydenta miasta firmę tel - bruk nie jest w stanie uratować nikt, bo pod kilku centymetrową jest warstwa ziemi-betonu. 3. miał być stadion na miarę potrzeb a wyszła trybunka która spełniła oczekiwania ok.1000 osób w sytuacji gdy transmisję na YouTube obejrzało 6000 tyś.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 16:21Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: PiknikTreść komentarza: A niby co się działo na trybunach? Sędzia musiał przerwać mecz, bo ktoś rzucił piroData dodania komentarza: 14.08.2022, 14:05Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: czy to korner czy to rogTreść komentarza: Wiecej piszecie o kibicach racach i o tym co sie dzialo na trybunach niz o tych wspanialych chlopakach z Podlasia.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 13:14Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: *":'"Treść komentarza: Polowanie czas zacząć .Data dodania komentarza: 14.08.2022, 12:49Źródło komentarza: Nocny pożar w przetwórni ryb. Szacowane straty to 1,5 mln złAutor komentarza: eyutyiouypTreść komentarza: https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/one-piece-film-red-full-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/bullet-train-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/thor-love-and-thunder-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/top-gun-maverick-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/nope-2022-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/beast-2022-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/dragon-ball-super-hero-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.hybrid-analysis.com/sample/7c7381606bd2aa6115c36d608b4953802795eff32a00f64039c9c0094ff79bb8 https://blog.ineuron.ai/Compound-versus-Recurve-Armbr-ste-yYcrKmzpAf https://ameblo.jp/yinileon/entry-12758690241.html https://dataverse.harvard.edu/dataverse/avec-un-classique/ http://herbarium.biol.sc.edu/floracaroliniana/checklists/checklist.php?cl=1827 https://www.onfeetnation.com/photo/albums/hsjhksdkjduwyrjhdask http://allabouturanch.com/forum/topics/ydgkhgshd6 https://github.com/tersengat/naerti-ts-inaaghmdeg-gadabrunebuli-arbalet-i/blob/main/README.md https://okcheartandsoul.com/news/maggior-parte-di-questi-sono/ https://nashkursk.com/events/s-tochki-zreniia-udobstva-blochnye-luki/44029/ https://www.vbtc.news/politics/sostavnye-i-rekursivnye-arbalety/5891/Data dodania komentarza: 13.08.2022, 21:29Źródło komentarza: Gmina Drelów
Reklama
Reklama
Reklama