Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 25 czerwca 2022 03:27
Reklama

Nowi policjanci trafią do jednostek w naszym regionie

W szeregi lubelskiego garnizonu policji wstąpiło siedemdziesięciu nowych funkcjonariuszy. Nowi policjanci otrzymali z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie, nadinspektora Artura Bieleckiego legitymacje służbowe. Spośród tych siedemdziesięciu funkcjonariuszy, ośmiu trafi do służby w powiecie bialskim.
Nowi policjanci trafią do jednostek w naszym regionie
Spośród siedemdziesięciu nowych funkcjonariuszy, którzy wstąpili w szeregi lubelskiego garnizonu policji, ośmiu trafi do jednostek w powiecie bialskim
Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie

22 czerwca w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie ślubowanie złożyło siedemdziesięciu nowych funkcjonariuszy. Z rąk Komendanta Wojewódzkiego nowi policjanci otrzymali legitymacje służbowe. W uroczystości wziął także udział wojewoda lubelski Lech Sprawka.

Nowi stróże prawa zostali przyjęci w szeregi policji w drugim w tym roku naborze. Wśród nich jest pięćdziesięciu mężczyzn i dwadzieścia kobiet. Ośmiu z nich trafi do jednostek z powiecie bialskim: do komendy w Białej Podlaskiej oraz do komisariatów w Międzyrzecu Podlaskim i Wisznicach. Nowo przyjęci policjanci zostali wyłonieni w postępowaniu kwalifikacyjnym spośród szeregu kandydatów. Musieli oni przejść kilka etapów rekrutacji, obejmujących test wiedzy, ocenę sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną i komisję lekarską. Dodatkowe punkty kandydaci zyskiwali za posiadane kwalifikacje. Wśród nowych funkcjonariuszy dwudziestu pięciu posiada tytuł ratownika, czterdziestu uprawnienia instruktora sportu, a szesnastu patent sternika motorowodnego. Nowi policjanci zasilą również szeregi komend w: Lublinie, Chełmie, Zamościu, Świdniku, Lubartowie, Łukowie, Krasnymstawie, Puławach, Hrubieszowie i Oddziale Prewencji Policji w Lublinie.

Ładuję odtwarzacz...
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Informacje o procedurze rekrutacyjnej i warunkach, jakie trzeba spełnić, by zostać policjantem oraz o wymaganych dokumentach, można uzyskać w Sekcji Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, przy ulicy Narutowicza 73, pod numerem telefonu: 47 811 46 55.

W tym roku, szeregi lubelskiego garnizonu policji zasiliło 127 nowych funkcjonariuszy. Następne przyjęcia planowane są w sierpniu, we wrześniu i w grudniu.

Podczas uroczystości wręczono też dyplomy uznania oraz okolicznościowe monety „Ochrona polskiej granicy wschodniej”. Otrzymało je z rąk wojewody Lecha Sprawki siedmiu policjantów, biorących czynny i aktywny udział w ochronie wschodniej granicy. Trzy z nich powędrowały do funkcjonariuszy z powiatu bialskiego.

– Wyróżnienia są symbolicznym podziękowaniem za dotychczasową służbę w związku z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej i wojną na Ukrainie. Okolicznościowa moneta „Ochrona polskiej granicy wschodniej”, wprowadzona została do obiegu przez Narodowy Bank Polski 27 stycznia 2022 roku. Na rewersie monety znajdują się sylwetki funkcjonariuszy. Na awersie jest przedstawiony wizerunek polskiego słupa granicznego. Wręczając monety, wojewoda wyraził w ten sposób wdzięczność za ochronę polskiej granicy, dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców regionu i kraju, profesjonalizm, rzetelność, odpowiedzialność i skuteczność w wykonywaniu zadań – wyjaśnia młodszy aspirant Kamil Karbowniczek z zespołu prasowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

W tym roku, szeregi lubelskiego garnizonu policji zasiliło 127 nowych funkcjonariuszy. Fot. KWP w Lublinie
22 czerwca w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie ślubowanie złożyło siedemdziesięciu nowych funkcjonariuszy, wśród nich 20 kobiet. Fot. KWP w Lublinie

CZYTAJ TAKŻE: Łosiccy policjanci apelują do wyjeżdżających na urlop

ZOBACZ TEŻ: Kierowca BMW przekroczył dozwoloną prędkość o 83 km, pędząc 133 km/h w terenie zabudowanym
 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Reklama