Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 25 czerwca 2022 03:57
Reklama

Nielegalnie produkował i sprzedawał alkohol

38-letni bialczanin odpowie za wyrabianie i sprzedaż alkoholu bez wymaganego wpisu do rejestru. W miejscu jego zamieszkania policjanci zabezpieczyli nielegalny alkohol i papierosy bez polskich znaków akcyzy.
Nielegalnie produkował i sprzedawał alkohol
Policjanci zabezpieczyli 13 litrów rozrobionego już alkoholu i papierosy bez polskich znaków akcyzy
Źródło: KMP w Białej Podlaskiej

Wczoraj (22 czerwca), funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą wraz z kryminalnymi bialskiej komendy, ustalili, że 38-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej podejrzewany jest o rozlewanie i sprzedaż napojów spirytusowych niewiadomego pochodzenia. Ustalili także tożsamość kobiety, która kupiła alkohol.

– Policjanci weszli do mieszkania zajmowanego przez 38-latka. Podczas przeszukania ujawnili 13 litrów rozrobionego już alkoholu oraz papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Nielegalny towar został zabezpieczony. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Obowiązujące w Polsce przepisy zabraniają produkcji alkoholu bez odpowiedniego wpisu do rejestru. Czyn taki jest traktowany jako przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do roku. Zabroniona jest również sprzedaż takiego alkoholu – tłumaczy oficer prasowy bialskiej policji, komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

CZYTAJ TAKŻE: W transporcie papieru znaleźli papierosy warte 855 tys. zł

PRZECZYTAJ: Mówił, że jest urzędnikiem miejskim. Okradł seniora


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Reklama