Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 25 czerwca 2022 04:13
Reklama

Policyjna pogadanka o bezpieczeństwie na wakacjach

Bialscy policjanci spotkali się wczoraj z wychowankami Zespołu Szkół Specjalnych w Białej Podlaskiej. Tematyką spotkania było bezpieczeństwo podczas nadchodzących wielkimi krokami wakacji. Uczniowie poznali przewodnika psa służbowego, a także mieli okazję obejrzeć sprzęt wykorzystywany przez policjantów.
Policyjna pogadanka o bezpieczeństwie na wakacjach
Bialscy policjanci spotkali się z wychowankami Zespołu Szkół Specjalnych
Autor: KMP w Białej Podlaskiej

Bialscy policjanci dbają, by wakacje były bezpieczne. Funkcjonariusze spotykają się z dziećmi i młodzieżą, przygotowując ich do letniego wypoczynku. Wczoraj, policjanci z Zespołu do Spraw Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Specjalnych.

Funkcjonariusze opowiedzieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji, zarówno tych spędzanych w domu, jak i na koloniach. Mundurowi wyjaśnili jak zabezpieczyć dom przed wyjazdem na wakacje, a także poruszyli tematy kontaktów z osobami nieznajomymi oraz bezpiecznego korzystania z Internetu. Podczas pogadanki poruszyli też kwestię bezpiecznego poruszania się po drodze, a w szczególności prawidłowego przechodzenia przez jezdnię i obowiązku korzystania z elementów odblaskowych.

– Dodatkową atrakcją było spotkanie z przewodnikiem psa służbowego oraz jego pupilem. W trakcie przygotowanego pokazu uczniowie zobaczyli namiastkę umiejętności „policyjnego czworonoga”. Dodatkowo obejrzeli sprzęt wykorzystywany przez mundurowych, w tym policyjny radiowóz. W trakcie pogadanki uczniowie chętnie odpowiadali na pytania prowadzących wykazując się przy tym dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa. Policjanci zapowiadają kolejne spotkania – informuje oficer prasowy bialskiej policji, komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Czytaj także: Łosiccy policjanci apelują do wyjeżdżających na urlop

Czytaj też: Chciał kupić węgiel, stracił niemal 17 000 złotych


 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Reklama