Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 25 czerwca 2022 04:09
Reklama

Kolejarze rozpędzili lokomotywę i zmiażdżyli samochód [FILM]

PKP pokazało dziś (czwartek 23 czerwca), jak wygląda wypadek kolejowy i praca służb ratunkowych. Żeby uzmysłowić powagę sytuacji, pociąg celowo wjechał w samochód.
Kolejarze rozpędzili lokomotywę i zmiażdżyli samochód [FILM]
Autor: PKP PLK

Wydarzenie można było oglądać w bezpośredniej transmisji internetowej.

PKP Polskie Linie Kolejowe prowadzą akcję informacyjną mającą zwiększyć świadomość, dotyczącą bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych.

A z tym w Polsce nie jest dobrze. Zaledwie dzień przed pokazem kolejarzy, policja poinformowała o aresztowaniu na trzy miesiące 30-latka, który kilka dni temu wjechał swoim bmw na torowisko. Nie zatrzymał się przed przejazdem, a następnie mimo włączonych sygnałów świetlnych i dźwiękowych ostrzegających, że nadjeżdża pociąg   ominął opuszczoną półzaporę i wjechał na tory. Pociąg pasażerski uderzył w bok jego auta.

„Po zdarzeniu kierowca wraz z pasażerką opuścili pojazd i uciekli. Policjanci w rozbitym pojeździe ujawnili woreczki z amfetaminą”. Dwie godziny późnej zostali zatrzymani przez dzielnicowych kilka kilometrów od miejsca zdarzenia” relacjonuje policja.

Wróćmy jednak do pokazu PKP PLK. Każdy, kto śledził relację, nie tylko mógł zobaczyć moment uderzenia lokomotywy w samochód, ale także prace służb ratowniczych. Samo uderzenie nie było jedyną częścią wydarzenia, bo kolejarze symulowali także wyłamanie rogatek oraz hamowanie lokomotywy przed pojazdem.

Jednak to właśnie zderzenie pociągu z autem przykuwało największą uwagę. Kolejarze postawili na torach biały dostawczak. Moment zderzenia rejestrowało 8 kamer, żeby można było obserwować wypadek z każdej strony. Bus stanął w poprzek drogi, a rozpędzona lokomotywa wręcz staranowała auto. Uderzyła z wielką siłą i przesunęła pojazd kilkuset metrów. Z samochodu od razu buchnęły kłęby czarnego dymu. A dodajmy, że pociąg jechał pozwoli.  

Rocznie na przejazdach kolejowych dochodzi do około 200 wypadków i kolizji. 

CZYTAJ TAKŻE: Sprawdzamy, jak postępują prace na bialskim dworcu

PRZECZYTAJ: Dachowanie dwóch aut. Siedem osób trafiło do szpitala


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Reklama