Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 5 grudnia 2025 10:31
Reklama
Reklama
Reklama

Inwestycje w Kodniu. Mają zwiększyć turystyczny potencjał gminy

W Kodniu realizowane są projekty, mające na celu rozwój miejscowości jako miejsca o charakterze turystycznym. Gmina otrzymała na ten cel dofinansowanie z Polskiego Ładu.
Inwestycje w Kodniu. Mają zwiększyć turystyczny potencjał gminy
Nowe inwestycje w Kodniu zostały dofinansowane z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład

Źródło: Urząd Gminy w Kodniu

– Mamy ogłoszone dwa przetargi. Jeden to rewitalizacja centrum Kodnia, a dokładnie rewitalizacja byłego posterunku policji w Kodniu. Jest to zdegradowany obiekt, w którym chcemy stworzyć centrum rekreacyjno-turystyczne z bazą noclegową, z sauną, z siłownią. Obiekt ten będzie zarządzany przez Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki. Wiadomo, że Kodeń jest miejscowością turystyczną i miejsca noclegowe są oczekiwane, ale sauna i siłownia będą ogólnodostępne także dla mieszkańców. Wartość projektu to około 1,5 miliona złotych, a my mamy dofinansowanie w wysokości 90 procent. Pochodzi ono z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład – tłumaczy sekretarz gminy Kodeń Mariusz Zańko.

Drugi projekt natomiast, to budowa infrastruktury kulturalnej w gminie Kodeń. W Zespole Parkowo-Pałacowym, wpisanym do rejestru zabytków mieści się kolegiata jezuicka, która jest dziedzictwem Sapiechów. Jest to budynek byłego przedszkola, który należy wykończyć w środku oraz w którym trzeba będzie odrestaurować piwnice. W tym budynku gmina chce stworzyć nowoczesną bibliotekę. Chce też zagospodarować około 80 arów wokół tej biblioteki, by wykonać tam nasadzenia, stworzyć piękne alejki, zagospodarować stajnię – która służyła wojskom ochrony pogranicza – wybudować wiatę dla mieszkańców, taras widokowy na odnogę Bugu. Ten projekt też jest dofinansowany z Polskiego Ładu. I jego dofinansowanie wynosi także dziewięćdziesiąt procent.

– Na oferty wykonawców czekamy do 8 lutego. Są to inwestycje, które wpłyną na rozwój Kodnia jako miejscowości turystycznej – dodaje Mariusz Zańko.

CZYTAJ TAKŻE: Oddali drogę wartą ponad 12 mln zł

PRZECZYTAJ: Jesteśmy gotowi do działania


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama