Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 05:14
Reklama

Bialski Kongres Przedsiębiorczości przyciągnął setki osób

Ponad 200 biznesmenów, samorządowców i ekspertów do spraw gospodarki wzięło udział w Bialskim Kongresie Przedsiębiorczości, który odbył się 27 czerwca w Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych imienia Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Centralnym punktem wydarzenia było wręczenie nagród biznesowych Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej.
Bialski Kongres Przedsiębiorczości przyciągnął setki osób
Uczestnicy kongresu debatowali między innymi nad sytuacją gospodarczą w dobie inflacji, wojny w Ukrainie oraz rosnących kosztów energii
Źródło: Bialskopodlaska Izba Gospodarcza

Jesteśmy niezwykle zadowoleni z kongresu. Mam nadzieję, że przygotowaliśmy fundamenty pod dalszy rozwój naszego wspólnego domu, południowego Podlasia, leżącego w trójkącie województw lubelskiego, mazowieckiego i podlaskiego. Setki przedsiębiorców i samorządowców, ciekawe debaty i wymiana poglądów, to wszystko daje nadzieję, że nasz region będzie się dynamiczniej rozwijał. Polska wschodnia potrzebuje planów rozwojowych, ale nie powinny one sprowadzać się wyłącznie do i tak radzących sobie dobrze dużych centrów metropolitarnych, czyli Rzeszowa Lublina czy Białegostoku. Biała Podlaska nie może być pomijana na mapie inwestycji, przede wszystkim infrastrukturalnych podsumował prezes Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej Jarosław Łepecki,

Głównym tematem kongresu były planowane inwestycje infrastrukturalne w regionie, czyli budowa autostrady A2 do granicy polsko-białoruskiej, a także rozbudowa węzła kolejowego w Małaszewiczach, czyli kluczowego miejsca przeładunkowego Nowego Jedwabnego Szlaku, biegnącego z Chin, przez Polskę, na Zachód.

Uczestnicy kongresu debatowali także nad sytuacją gospodarczą, w kontekście wysokiej inflacji, rosnących kosztów energii oraz wojny w Ukrainie.

Ważnym punktem kongresu było wręczenie nagród biznesowych Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej, które otrzymali wyróżniający się przedsiębiorcy i firmy z regionu Południowego Podlasia.

W kategorii „Udany start” nagrodę otrzymała Dominika Maksymiuk i jej firma „Domisiowe Słodkości”.

Firma Domisiowe Słodkości produkuje wykwintne torty, wypieka ciasta i organizuje słodkie stoły. Firma mieści się w Dworku Woskrzenice, w którym Dominika Maksymiuk prowadzi cukiernię, a jej mąż Filip restaurację i hotel. W Dworku organizowane są wesela i imprezy komercyjne, również w olbrzymim namiocie w ogrodzie. Firma Domisiowe Słodkości rozpoczęła działalność latem 2019 roku.

W kategorii „Innowacyjna firma” nagrodę zdobyła firma ALUTEAM Polska Sp.z.o.o.

Zakład AluTeam Polska w Białej Podlaskiej istnieje od 1995 roku i jest częścią niemieckiej grupy przedsiębiorstw. Produkuje zestawy montażowe nadwozi do samochodów i przyczep, głównie na eksport. AluTeam stworzył w Białej Podlaskiej nowoczesną halę produkcyjną, inwestując 90 mln złotych ze środków własnych. Firma uruchomiła produkcję płyt warstwowych do motoryzacji według najnowocześniejszej technologii. Zastosowano automatyczną linię do cięcia i wykonania powłok zewnętrznych. Całość jest sterowana przez centralną jednostkę, która określa wszystkie parametry procesu. Firma rozwija model automatyzacji i robotyzacji produkcji.

CZYTAJ TEŻ: Przedsiębiorcy z regionu spotkali się na konferencji

W kategorii „Lider przedsiębiorczości” nagroda powędrowała do Dariusza Hordejuka i jego firmy Bakkalvita.

Bakkalvita, to importer orzechów, owoców suszonych i ziaren, oraz producent past orzechowych. Firma działa głównie w obszarze sprzedaży hurtowej.

Natomiast w kategorii „Przedsiębiorca roku” nagroda przypadła Mirosławowi Smulczyńskiemu, prezesowi CL Europort Sp.z.o.o.

Prezes Zarządu CL Europort Sp. z o.o. Mirosław Smulczyński jest menedżerem z dużym doświadczeniem w zarządzaniu i optymalizacji procesów w transporcie kolejowym i logistyce. Prezesem CL Europort z siedzibą w Małaszewiczach jest od 2017 roku.

W okresie, w którym Mirosław Smulczyński jest prezesem CL Eurosport liczba obsługiwanych kontenerów w Małaszewiczach wzrosła z 85 tysięcy w 2017 roku do 257 tysięcy w roku ubiegłym. Obecnie spółka obsługuje średnio co trzeci pociąg kontenerowy w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku, prowadzącego przez kolejowe przejście graniczne Brześć Terespol i pełni w tym projekcie logistycznym znacząca rolę. W przyszłości planowane są kolejne inwestycje, które przyczynią się do zwiększenia potencjału przeładunkowego terminala

Ważnym punktem kongresu było wręczenie nagród biznesowych Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej. Fot.: Bialskopodlaska Izba Gospodarcza

Organizatorem kongresu była Bialskopodlaska Izba Gospodarcza oraz Akademia Bialska Nauk Stosowanych imienia Jana Pawła II.

PRZECZYTAJ: Urzędy skarbowe w Białej i Radzyniu są przyjazne przedsiębiorcom
 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama