Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 5 grudnia 2025 10:32
Reklama
Reklama
Reklama

Już wkrótce muzeum w Romanowie będzie obchodzić jubileusz. Znamy harmonogram uroczytości

Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie obchodzi w tym roku jubileusz 60-lecia powstania. Z tej okazji wraz ze Starostwem Bialskim zaprasza na uroczystość, która odbędzie się 28 lipca we dworze. Słowo Podlasia objęło wydarzenie patronatem medialnym.
Już wkrótce muzeum w Romanowie będzie obchodzić jubileusz. Znamy harmonogram uroczytości
Uroczystość odbędzie się 28 lipca

Autor: archiwum

Świętowanie rozpocznie się mszą św. odprawioną o godz. 13 w kaplicy dworskiej pw. św. Anny w Romanowie w intencji rodziny Kraszewskich, Rościszewskich i pracowników muzeum. Następnie, po oficjalnym otwarciu uroczystości, przywitaniu i przemowach gości, na godz. 15 zaplanowano wręczenie dyplomów honorowych i odznaczeń

Tego dnia zostanie też otwarta wystawa czasowa pn. „Józef Kraszewski – dziennikarz, redaktor, wydawca, drukarz”. O godz. 15:30 odbędzie się koncert muzyczny w wykonaniu Waldszenen Trio w składzie: Katarzyna Dankiewicz Stawujak – altówka/skrzypce, Mateusz Błaszczak – wiolonczela oraz Maurycy Stawujak – fortepian. Uroczystość zakończy się poczęstunkiem.

CZYTAJ TAKŻE: Tłumy na święcie Łosic

CZYTAJ TEŻ: Z brzegu Bugu znikną zasieki z drutu


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama