Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 13:40
Reklama

Chciał pomóc kierowcy skutera. Okazało się, że ten jest pijany

63-letni mieszkaniec gminy Janów Podlaski jeździł skuterem, będąc pod wpływem alkoholu. Przypadkowy kierowa uniemożliwił mu jazdę i zawiadomił policję. Kierowcy skutera grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
Chciał pomóc kierowcy skutera. Okazało się, że ten jest pijany
Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Do tego sąd orzeka środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat, przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten jest orzekany to 3 lata
Autor: archiwum

W sobotnie popołudnie, 23 lipca dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kierowcy skutera, który prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Do zdarzenia doszło w miejscowości Zakalinki Kolonia. 

– Z relacji świadka wynikało, że zwrócił uwagę na niebezpieczne manewry wykonywane przez wskazanego kierowcę, który próbując zawrócić, wywrócił jednoślad. Zgłaszający początkowo zatrzymał się, by udzielić mu pomocy. Jednak kierowca skutera twierdził, że nic się nie stało. Chciał też kontynuować jazdę. Mężczyzna wyraźnie znajdował się pod wpływem alkoholu, dlatego świadek uniemożliwił mu dalszą jazdę, informując o wszystkim stróżów prawa – informuje oficer prasowa bialskiej policji Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Na miejscu funkcjonariusze janowskiego komisariatu ustalili personalia kierowcy. – Okazało się, że skuterem podróżował 63-letni mieszkaniec gminy Janów Podlaski. Od mężczyzny czuć było wyraźnie woń spożytego alkoholu. Zachowanie 63-latka również świadczyło o tym, że znajduje się pod jego wpływem. Od mężczyzny została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu w jego organizmie. Teraz ustalamy wszystkie okoliczności sprawy. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Do tego sąd orzeka środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat, przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten jest orzekany to 3 lata. Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się też liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nie trzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych – przypomina pani komisarz.

CZYTAJ TEŻ: Wyprzedzał rowerzystkę. Nie wiedział, że jest pijana

CZYTAJ TAKŻE: Porwanie, tortury, gwałt. Zgotowali piekło 14-latce


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MTreść komentarza: Tylko nie mówcie, że to ta "gwiazda" ze zdjęcia.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 13:32Źródło komentarza: Okradła i złamała mu serce. Na dodatek wyszła za innegoAutor komentarza: BruesTreść komentarza: Taka Informacja! Przed wprowadzeniem nowych przepisów pieszy znajdujący się na przejściu miał pierwszeństwo więc oczywiście ludzie gineli. Ale każdy był nauczony że należy podejść do przejścia, rozejrzeć się i oczekiwać na możliwość wejścia. Dziś po zmianie przepisów pieszy podchodzi do przejścia i już ze świadomością że ma prawnie pierwszeństwo, nie zważając na pojazdy znajdujące się w ruchu bez możliwości zatrzymania się, wkracza wprost pod nadjeżdżający pojazd. Ludzie ogarnijcie się. Pierwszeństwo nie daje nam nieśmiertelności.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 12:34Źródło komentarza: Dlaczego piesi giną na przejściach dla pieszych? Odpowiedź zaskakujeAutor komentarza: Karolina wTreść komentarza: Nie rozumiem, po co mają sprawdzac deklaracje dot. Śmieci czy rozliczenia podatkowe? Jaki ma to związek z ogrzewaniem?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 16:51Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieciAutor komentarza: KaczanTreść komentarza: 40tyś i 5tyś debetu brzmi lepiejData dodania komentarza: 28.09.2022, 19:39Źródło komentarza: Chciała sprzedać płaszcz. Straciła prawie 8 tysięcy złotychAutor komentarza: sdgfhfgTreść komentarza: https://www.slowopodlasia.pl/artykul/19999,to-spelnienie-naszych-marzen-rozpoczyna-sie-budowa-hali-widowiskowo-sportowej-w-miedzyrzecu-podlaskimData dodania komentarza: 28.09.2022, 00:06Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu Podlaskim
Reklama
Reklama
Reklama