Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 12:37
Reklama

Przypomną o zagładzie łomaskich Żydów

Mieszkańcy gminy upamiętnią 80. rocznicę akcji "Reinhardt" i zagłady łomaskich Żydów. Uroczystość odbędzie się 18 sierpnia na miejscu kaźni – w Lesie Hały oraz na cmentarzu żydowskim.
Przypomną o zagładzie łomaskich Żydów
W programie przewidziano złożenie kwiatów w Lesie Hały oraz na cmentarzu żydowskim, wspomnienie wydarzeń oraz przemówienia rodzin ocalałych z zagłady
Autor: nadesłane do redakcji

Organizatorami wydarzenia są Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna w Łomazach. W programie przewidziano złożenie kwiatów w Lesie Hały oraz na cmentarzu żydowskim, wspomnienie wydarzeń oraz przemówienia rodzin ocalałych z zagłady. Następnie o godzinie 17:00 i 18:00 odbędzie się pokaz filmu „Studium zbrodni – zagłada sztetla w Łomazach” w Małym Kinie w GOK-u Łomazy.

 Uroczystość odbędzie się 18 sierpnia na miejscu kaźni – w Lesie Hały oraz na cmentarzu żydowskim

CZYTAJ TEŻ: Jerzy Czyżewski: Realizujemy strategię dotyczącą budowy dróg

CZYTAJ TAKŻE: Święto Wojska Polskiego w centrum miasta


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: BruesTreść komentarza: Taka Informacja! Przed wprowadzeniem nowych przepisów pieszy znajdujący się na przejściu miał pierwszeństwo więc oczywiście ludzie gineli. Ale każdy był nauczony że należy podejść do przejścia, rozejrzeć się i oczekiwać na możliwość wejścia. Dziś po zmianie przepisów pieszy podchodzi do przejścia i już ze świadomością że ma prawnie pierwszeństwo, nie zważając na pojazdy znajdujące się w ruchu bez możliwości zatrzymania się, wkracza wprost pod nadjeżdżający pojazd. Ludzie ogarnijcie się. Pierwszeństwo nie daje nam nieśmiertelności.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 12:34Źródło komentarza: Dlaczego piesi giną na przejściach dla pieszych? Odpowiedź zaskakujeAutor komentarza: Karolina wTreść komentarza: Nie rozumiem, po co mają sprawdzac deklaracje dot. Śmieci czy rozliczenia podatkowe? Jaki ma to związek z ogrzewaniem?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 16:51Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieciAutor komentarza: KaczanTreść komentarza: 40tyś i 5tyś debetu brzmi lepiejData dodania komentarza: 28.09.2022, 19:39Źródło komentarza: Chciała sprzedać płaszcz. Straciła prawie 8 tysięcy złotychAutor komentarza: sdgfhfgTreść komentarza: https://www.slowopodlasia.pl/artykul/19999,to-spelnienie-naszych-marzen-rozpoczyna-sie-budowa-hali-widowiskowo-sportowej-w-miedzyrzecu-podlaskimData dodania komentarza: 28.09.2022, 00:06Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu PodlaskimAutor komentarza: Małgorzata MościckaTreść komentarza: Oddam trzy rowery tylko ktoś musi je odebrać bo nie mam czym ich przetransportowacData dodania komentarza: 27.09.2022, 22:44Źródło komentarza: Masz zbędny rower? Daj mu drugie życie i pomóż potrzebującym!
Reklama
Reklama
Reklama