Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 3 lutego 2026 03:17
Reklama
Reklama
Reklama

Uczniowie ZSZ nr 2 odbyli wakacyjne staże

W czasie wakacji uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej odbywali staże w ramach projektu „Fachowcy z Brzeskiej – edycja 2”, wspófinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Uczniowie ZSZ nr 2 odbyli wakacyjne staże
Po ukończeniu stażu uczniowie otrzymali stypendium oraz zwrot kosztów dojazdu

Autor: ZSZ nr 2

W projekcie wzięło udział 59 uczestników, w tym 47 uczniów technikum nr 2 oraz 12 uczniów branżowej szkoły I stopnia. Zrealizowano staże w firmach mających swoje siedziby w Białej Podlaskiej oraz w okolicznych miejscowościach. 

 -  Staż obejmował 150 godzin, podczas których stażyści w oparciu o przygotowane programy realizowali poszczególne zadania, często wykraczające poza zakres kształcenia praktycznego w szkole. Staże umożliwiły uczniom poznanie specyfiki zawodu w rzeczywistych warunkach pracy, w branży samochodowej, elektrycznej, grafiki i poligrafii cyfrowej, informatycznej oraz mechatronicznej. Pracowali oni m.in. w warsztatach samochodowych, w redakcji gazety, w agencjach reklamowych, na hali produkcyjnej oraz w terenie np. przy instalacji sieci światłowodowej i sieci elektrycznej – wymienia Iwona Kuzawińska z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej . 

PRZECZYTAJ TEŻ: Była na spacerze z psem. Ktoś go śmiertelnie postrzelił

Dodaje, że po ukończeniu stażu uczniowie otrzymali stypendium oraz zwrot kosztów dojazdu. Wyjaśnia też, że udział w stażach realizowanych u pracodawców, to przede wszystkim możliwość zdobycia dodatkowego doświadczenia i lepszego dopasowania do lokalnego rynku pracy. To też sprawdzenie swoich kwalifikacji zawodowych w rzeczywistych warunkach pracy, pogłębienie i zdobycie nowej wiedzy, umiejętności, kompetencji zawodowych w rzeczywistych warunkach pracy. Jest to również nawiązanie kontaktu z potencjalnym pracodawcą i możliwość zainicjowania dalszej współpracy mającej na celu uzyskanie zatrudnienia oraz możliwość wykazania dodatkowego doświadczenia w dokumentach rekrutacyjnych, np. w CV.

PRZECZYTAJ:

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Janko MuzykantTreść komentarza: Zacznijmy od tego, że w służbach ręka rękę myje. Zawartość % to nie są dane wrażliwe (ogłaszane wszem i wobec jak ktoś zostanie zatrzymany) Piją za swoje, lecz pobory mają za moje. Chciałbym wiedzieć czy po piwie czy po szklanie?. Jeżeli to służba celno-drogowa to gdzie pili. Pod jałowcem czy na stołówce. Jeżeli pod jałowcem to jak dojechali na oddział. Jeżeli ktoś jest na świeczniku to ma od niego bić blask nie swąd knota. Nie dość że Janusz to jeszcze fujara.Data dodania komentarza: 2.02.2026, 17:04Źródło komentarza: Funkcjonariusze z Terespola zwolnieni po kontroli trzeźwościAutor komentarza: RolnikTreść komentarza: Na chorych ludzi to powinno się zbierać pieniążki . Na leczenie . Ale dla jakiegoś przedsiębiorcy na odbudowę biznesu ? Pewnie z ubezpieczenia weźmie więcej niż to było warte . Każdy teraz o zdrowych zmysłach ubezpiecza swój biznes . KAŻDY O ZDROWYCH ZMYSŁACH UBEZPIECZA!!!! A nam Rolnikom zawsze robią pod górkę i dotacje coraz mniejsze . To może i my rolnicy będziemy robić sobie zbiórkę bo mamy dotacje coraz mniejsze i Unia Europejska nas oszukuje . Nam rolnikom nich nie daje a przedsiębiorcy sobie zbiórki robią na biznesy .Data dodania komentarza: 2.02.2026, 16:16Źródło komentarza: Pożar zniszczył stolarnię w Łobaczewie Małym. Trwa zbiórka [ZDJĘCIA]Autor komentarza: Alkomat dawać do końca życia .Treść komentarza: Wielu ludzi zna dane i wie kim byli pijacy . Ale świat i opinia publiczna powinna poznać imiona, nazwiska , adresy , zdjęcia itp tych ludzi aby ich omijać z daleka . Skoro pili alkohol w pracy to mogą też po pijanemu autem jeżdzić ( mogą ale nie muszą ) .... ale lepiej omijać takich z daleka . Ciekawe gdzie teraz pracę znajdą ? Nie bardzo chcą zatrudniać takich co w pracy chleją . Może gdzieś przy łopacie znajdą robotę lub w ochronie bo nigdzie indziej nikt ich nie zatrudni . Większość osób z okolicy wie o kogo chodzi i nie zatrusnią takich . Ja bym ich zatrudnił ale co dziennie bym ich sprawdzał alkotestem czy do pracy przychodzą trzeźwi ?Data dodania komentarza: 2.02.2026, 16:10Źródło komentarza: Funkcjonariusze z Terespola zwolnieni po kontroli trzeźwościAutor komentarza: FeliksTreść komentarza: To już takie stare aż żałosne.Data dodania komentarza: 2.02.2026, 14:48Źródło komentarza: Podejrzany o zabójstwo ratownika medycznego jest poczytalnyAutor komentarza: Janko FujaraTreść komentarza: A może zacznijmy od tego, do czego ich dane są tobie potrzebne? Własnego życia nie masz?Data dodania komentarza: 2.02.2026, 14:14Źródło komentarza: Funkcjonariusze z Terespola zwolnieni po kontroli trzeźwości
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama