Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 04:08
Reklama
Reklama

Handlowali narkotykiem używanym do walki z rakiem

Pod koniec czerwca, podczas szeroko zakrojonej akcji policji, zatrzymano 53-letnią mieszkankę powiatu hrubieszowskiego. W jej domu policjanci znaleźli 330 plastrów zawierających fentanyl. To silnie uzależniający lek przeciwbólowy.
Handlowali narkotykiem używanym do walki z rakiem
25 czerwca mazowieccy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy z Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji w Lublinie i Gdańsku weszli do mieszkań i budynków w Żurominie, Puławach i w jednej z miejscowości w powiecie hrubieszowskim

Nad sprawą nielegalnego obrotu fentanylem przez kilka ostatnich miesięcy pracowali mazowieccy policjanci. Pod koniec maja w Żurominie zatrzymano dwóch mężczyzn, przy których natrafiono na kilkadziesiąt plastrów z fentanylem. Obydwaj mieszkańcy tego miasta zostali aresztowani.

Antyterroryści pod Hrubieszowem

   25 czerwca mazowieccy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy z Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji w Lublinie i Gdańsku weszli do mieszkań i budynków w Żurominie, Puławach i w jednej z miejscowości w powiecie hrubieszowskim. Zatrzymano 4 osoby: 55-latka z Żuromina, 36-latkę z Żuromina, 52-latka z Puław i 53-latkę z powiatu hrubieszowskiego.

Czynności wykonano także u innej mieszkanki Żuromina, która została przesłuchana w charakterze świadka. Policjanci przeszukali także pojazdy i pomieszczenia gospodarcze. W mieszkaniu 53-latki z powiatu hrubieszowskiego policja natrafiła na ponad 330 szt. różnej wielkości plastrów przeciwbólowych zawierających fentanyl. Ze wstępnych ustaleń wynika, że z tych plastrów można było uzyskać ponad 4,7 tys. porcji odurzającego opioidu. Wszystkie czynności wykonywane były pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mławie. Policja wstępnie ustaliła, że zatrzymane osoby wypracowały system współpracy i czerpały korzyści z nielegalnej sprzedaży fentanylu.

Zatrzymana pod koniec czerwca mieszkanka powiatu hrubieszowskiego nie trafiła za kraty aresztu śledczego.

– Ze względu na zły stan zdrowia zatrzymanej zastosowano wobec niej wolnościowe środki zapobiegawcze. Podejrzana złożyła obszerne wyjaśnienia. Zostaną one poddane wnikliwej analizie. Na razie tylko tyle mogę powiedzieć w tej sprawie –  poinformował nas Marcin Bagiński, szef Prokuratury Rejonowej w Mławie.

Lek o działaniu narkotycznym

Fentanyl należy do grupy opioidowych leków przeciwbólowych. Podaje się go wyłącznie przy zwalczaniu bólu nowotworowego u pacjentów paliatywnych oraz w intensywnej terapii do wprowadzania pacjentów w ciężkim stanie w tzw. śpiączkę farmakologiczną. Od fentanylu można się uzależnić się już po kilku dniach zażywania, a po kilkudziesięciu uzależnienie jest głębokie. Wyjście z niego jest niezwykle trudne – przestrzegają toksykolodzy.

W lecznictwie zamkniętym fentanyl stosowany jest w formie ampułek, a w lecznictwie otwartym – w postaci plastrów lub sprejów do nosa. Sprzedaż leków zawierających fentanyl jest ściśle ewidencjonowana i podlega rygorystycznej kontroli. Oprócz działania przeciwbólowego fentanyl ma również bardzo silne działanie narkotyczne.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Lublinie odnotowuje miesięcznie do kilkunastu przypadków zatruć fentanylem – narkotycznym środkiem przeciwbólowym, a także jego substytutami.

Czytaj też:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ducati Diavel xDiavel v4 Treść komentarza: Czy tego komarka - motorka będą klepać czy oddadzą na złom ? Kupię tego rozwalonego motorka . Wyklepię , wyprostuję , poszpachluję i wyatawię na Otomoto jako Igła , nie bity , Okazaja . A to , że dwa ślady będzie zostawiał to nic ..... wiekszość motorków to klepane używane gruchoty zostawiające dwa ślady bo..... Mało kogo stać na nowy motocykl z salonu . Data dodania komentarza: 22.06.2026, 16:02 Źródło komentarza: Zderzenie motocykla z ciężarówką w Olszance [ZDJĘCIA] Autor komentarza: Xd Treść komentarza: A wiadomo do kiedy zespół z Parczewa ma się określić? Już jednak to trochę trwa. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 15:35 Źródło komentarza: Czy Parczew będzie miał IV ligę? Autor komentarza: Tylko ja Treść komentarza: Dawca organów. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:03 Źródło komentarza: Zderzenie motocykla z ciężarówką w Olszance [ZDJĘCIA] Autor komentarza: Gość1 Treść komentarza: Było więcej ściągać ludzi z Siedlec i Lublina i koncowo są tego rezultaty zamiast postarać się i ściągnąć kogoś doświadczonego Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:02 Źródło komentarza: Do szczęścia zabrakło tylko i aż utrzymania Autor komentarza: Amper Treść komentarza: Jesli w Polsce rocznie jest ok 63 dni slonecznych, to musi to jakoś być rozdzielone. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 13:55 Źródło komentarza: Ani jednej minuty słońca! Grudzień wyjątkowo ponury na wschodzie Polski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama