Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 3 lipca 2026 11:06
Reklama
Reklama

Polacy postrzegają płatności kartą jako „oczywiste”

Czy przedsiębiorca może przyjmować płatności bez gotówki nie ponosząc za to jakichkolwiek opłat? Tak, to możliwe! Dzięki programowi Polska Bezgotówkowa przedsiębiorca może otrzymać darmowy terminal płatniczy i nie płacić za jego obsługę przez 12 miesięcy. To znaczne udogodnienie dla konsumentów. Jak przyznają, nie we wszystkich miejscach mogą płacić bez gotówki.
  • 22.11.2018 13:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Polacy postrzegają płatności kartą jako „oczywiste”

Obsługa płatności bezgotówkowych rzutuje na funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Konsumenci, jak przyznają w badaniach opinii publicznej, są skłonni częściej dokonywać zakupów i wydawać większe kwoty w miejscach, gdzie istnieje możliwość płatności kartą gdyż nie są wówczas ograniczeni gotówką, jaką mają w portfelu.

Co więcej, wyposażony w terminal płatniczy punkt handlowo-usługowy klienci postrzegają jako nowoczesny i przyjazny klientom. Ci zaś konsumenci, którzy korzystają wyłącznie z kart płatniczych, często rezygnują z dokonania zakupu w danym miejscu i udają się… do konkurencji. Tym sposobem przedsiębiorca traci co czwartego klienta.

Polacy chętnie korzystają z nowoczesnych metod płatności

Jak wynika z najnowszego badania „Postawy Polaków wobec form płatności”, 60 proc. badanych preferuje płatności bezgotówkowe, ponieważ – jak argumentuje – są one szybkie, łatwe i wygodne.

Co więcej, rośnie świadomość i popularność nowych form płatności i coraz więcej Polaków korzysta z nowoczesnych metod. Konsumenci chętnie płacą kartą płatniczą, również zbliżeniowo, oraz za pomocą telefonu komórkowego i systemu BLIK.

Polska Bezgotówkowa, czyli darmowe terminale płatnicze dla przedsiębiorców

Polska Bezgotówkowa to wspólna inicjatywa wiodących na polskim rynku agentów rozliczeniowych i wydawców kart przy udziale Związku Banków Polskich i sektora publicznego. Chcesz wiedzieć więcej na temat programu Polska Bezgotówkowa? Wejdź na stronę https://bezgotowki.pl/.

Program ma na celu wsparcie przedsiębiorców, którzy dotychczas, lub przez ostatnie 12 miesięcy nie oferowali w swoich placówkach możliwości dokonywania płatności bezgotówkowych, a także ułatwienie przedsiębiorcom dostępu do terminali płatniczych.

W ramach programu Polska Bezgotówkowa można otrzymać do 3 darmowych terminali płatniczych. By wziąć w nim udział należy wejść na stronę bezgotowki.pl, wybrać urządzenie odpowiednie dla konkretnego biznesu, uzupełnić zgłoszenie i przejść weryfikację. Następnie wystarczy oczekiwać na kuriera z dostawą.

Do wyboru są zarówno urządzenia w wersji stacjonarnej, jak i przenośnej. Obsługują one wszystkie rodzaje najpopularniejszych kart, a także płatności mobilne i BLIKiem.

Na rynku, na którym jest ponad 40 milionów kart - więcej niż mieszkańców – obecność terminali kart płatniczych w punktach handlowo-usługowych wydaje się naturalna. Tak też coraz częściej płatności bez gotówki postrzegają konsumenci. Dostęp do nich coraz częściej traktowany jest jako coś oczywistego.

--- Artykuł sponsorowany ---


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama kalorycznyekogroszek.pl
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Bojarzy, polscy bojarzy... Treść komentarza: Podlasie ? Podlaszcze. Pod Lachami. Gdy popatrzymy na fundamenty nieistniejącego pałacu Radziwiłłów w Białej, i na Krznę, i jak rzeka blisko jest... była to umowna granica Korony i WKL. Data dodania komentarza: 2.07.2026, 15:19 Źródło komentarza: Ani chłopi, ani szlachta. Wojownicy, którzy zostali rolnikami. Kim byli bojarzy międzyrzeccy? Autor komentarza: Electrodeath won ! Treść komentarza: Nie chodzi o ambicje rodziców ! Prawo przyzwala na korzystanie bez ograniczeń szybkościowych, uprawnieniowych, z elektrycznych hulajnog ( co za błędna nazwa ! ) i quadów. Dzieci wsiadają i rozwijają wielkie prędkości, nie znając zasad ruchu drogowego ! Data dodania komentarza: 2.07.2026, 14:44 Źródło komentarza: Tragiczny wypadek w gminie Kąkolewnica. Nie żyje 14-letni kierowca quada Autor komentarza: Chudy - maniaku, chory maniaku, Treść komentarza: Ciekawe, geniuszu, na jakiej podstawie oceniłeś stan auta sprzed wypadku. Tobie powinien przyjrzeć się psychiatra. Data dodania komentarza: 1.07.2026, 22:56 Źródło komentarza: Pijany rajd w Drelowie. Kierowca BMW wylądował w szpitalu Autor komentarza: I tak nas za dużo ? Treść komentarza: Cywilizacja śmi...rci namawia, wsiadajcie bez uprawnień do jazdy na... elektryczna hulajnoga, quad... i dzieciarnia wciąż szaleje... i ginie... Data dodania komentarza: 1.07.2026, 13:45 Źródło komentarza: Tragiczny wypadek w gminie Kąkolewnica. Nie żyje 14-letni kierowca quada Autor komentarza: gość Treść komentarza: "ich dziecko ma a moje nie ma???" "kupimy i tobie"..... standardowe teksty dzisiejszych rodzicó.... dalej niech rodzice się licytują, czyj bombelek ma więcej "zabawek".... głupota rodziców a dziecka szkoda..... Data dodania komentarza: 1.07.2026, 13:07 Źródło komentarza: Tragiczny wypadek w gminie Kąkolewnica. Nie żyje 14-letni kierowca quada
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama