Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 czerwca 2026 18:21
Reklama
Reklama
Wydarzenia poświęcone pamięci Augusta Zamoyskiego

Uczczą 100. rocznicę rajdu rowerowego z Paryża do Zakopanego

Muzeum w Jabłoniu organizuje spotkanie z Augustem Zamoyskim i 100-lecie "Nerwu życia w stalowym muskule". Znamy szczegóły wydarzenia.
Uczczą 100. rocznicę rajdu rowerowego z Paryża do Zakopanego
25 maja Jabłoń stanie się areną wyjątkowego wydarzenia poświęconego pamięci Augusta Zamoyskiego i setnej rocznicy jego legendarnego rajdu rowerowego z Paryża do Zakopanego

Źródło: muzeum w Jabłoniu

25 maja 2025 roku Jabłoń stanie się areną wyjątkowego wydarzenia poświęconego pamięci Augusta Zamoyskiego i setnej rocznicy jego legendarnego rajdu rowerowego z Paryża do Zakopanego. Współorganizatorem wydarzenia jest Muzeum Augusta Zamoyskiego w Jabłoniu.

Uroczystość rozpocznie się o godzinie 12:00 mszą świętą w 55. rocznicę śmierci Augusta Zamoyskiego w kaplicy pałacowej. Następnie, o godz. 13:00, w oranżerii pałacowej odbędzie się część artystyczna. Jej głównym punktem będzie wystawa i wykład Krzysztofa Piecha z AWF Biała Podlaska zatytułowany „Zabawy i gry naszych dziadków jako wzbogacenie współczesnego wychowania i aktywności fizycznej młodego pokolenia”. Na godz. 13:45 zaplanowano widowisko pt. „Nerw życia Augusta Zamoyskiego”, które przybliży uczestnikom historię niezwykłego wyczynu Zamoyskiego.

Miłośnicy motoryzacji z pewnością nie będą chcieli przegapić prezentacji starych pojazdów, która rozpocznie się o godzinie 12:00 i potrwa do 16:00.

Podczas wydarzenia będzie można również skosztować tradycyjnych potraw przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich. Na zakończenie zaplanowano loterię z nagrodami.

Muzeum Augusta Zamoyskiego w Jabłoniu będzie tego dnia otwarte w godzinach 12:00-16:00, a co najważniejsze – wstęp jest bezpłatny! Organizatorzy zachęcają do zabrania własnych koców, by w komfortowych warunkach móc uczestniczyć w atrakcjach.

Współorganizatorami wydarzenia są: Muzeum Augusta Zamoyskiego w Jabłoniu, Samorząd Gminy Jabłoń, Szkoła Podstawowa im. SGO Polesie w Jabłoniu, Koło Gospodyń Wiejskich z Jabłonia, Koło Gospodyń Wiejskich w Kudrach „Drużyna Spod Olszyny”, oraz Firma „Świat Forda”.

 

Czytaj też:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama kalorycznyekogroszek.pl
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Klasyk Treść komentarza: pożeczki i inne drzewa Data dodania komentarza: 20.06.2026, 22:07 Źródło komentarza: Nowe imperium dyni. Jak susza zmienia Lubelszczyznę? Autor komentarza: Ela Treść komentarza: Jaki sukces ? Typ to zakala rodziny z dlugami. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 21:43 Źródło komentarza: Dominik Szewczyk wywalczył tytuł mistrza Polski w Zalesiu Autor komentarza: żenuła Treść komentarza: Popieram częściowo pana Halickiego i dokładam swoją "cegiełkę" - większość procedury "zrzucono" na zgłaszającego (odpowiednia lokalizacja inwesycji, wycena, etc.). Co mieszkańca obchodzi, czy w tym lub tamtym miejscu, zgodnie z MPZP "NIE WOLNO" wybudować wieżyczki tudzież ambony ornitologicznej? Bo BO schodzi na psy. Instytucja publiczna jak SZKOŁA finansowana przez władzę i składki rodziców oraz darczyńców i firmy zaprzyjaźnione sięga swą "łapą" po jeszcze - bo dyrekcja nieudolnie zarządza finansami. Pff i jeszcze trochę. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 13:04 Źródło komentarza: Biała Podlaska. Budżet Obywatelski coraz mniej obywatelski? Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Wszystko fajnie tylko trzeba znaleźć rozwiązanie dużego ubytku wód gruntowych w Międzyrzecu i pobliskiej okolicy Czy to wina wipaszu czy producentów drobiu pieczarek i świniarnia bo tego w okolicy jest naprawdę dużo setki kurników myślę że w promieniu 10km takich budynków różnego przeznaczenie jest lekko ponad 200 sztuk Jest władza niech się zajmie tym problemem A nie myśleć o inwestycji za kilka baniek na żwirowni jak tam za rok może dwa będzie sadzawka A nie kąpielisko chyba że dla much i ptaków Już poszło 5.5 miliona na stok i co z niego mamy w pewnym czasie pośmiewisko na całą Polskę np w TVN turbo był reportaż 🤣🤣🤣🤣 Data dodania komentarza: 20.06.2026, 07:44 Źródło komentarza: Międzyrzec Podlaski. Do miasta przyjechała Sława Przybylska [GALERIA ZDJĘĆ] Autor komentarza: Dlaczego Lublin ? Treść komentarza: Dlaczego tą sprawą zajmuje się komenda Policji w Lublinie a nie nasza komenda w Białej Podlaskiej ? Co to nasi kryminalni gorsi ? A nasi kryminalni co mają robić .... zajmować się kradzieżą komptów z blokowych piwnic czy snopków zboża z pola ? Data dodania komentarza: 19.06.2026, 22:51 Źródło komentarza: Z OSTATNIEJ CHWILI. Zabójstwo Rosjanina w Białej Podlaskiej. ABW i policja zatrzymały podejrzanego
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama