Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 20 marca 2026 14:52
Reklama
Reklama

Biała Podlaska: Noc Muzeów z militarnym pazurem [GALERIA]

Muzeum Południowego Podlasia zadbało o to, by każdy zwiedzający podczas Nocy Muzeów mógł znaleźć coś dla siebie. Nie zabrakło pokazów militarnych akcesoriów oraz ciężkiego sprzętu.
Biała Podlaska: Noc Muzeów z militarnym pazurem [GALERIA]

– Już po raz 10 otwieramy bramy muzeum dla zwiedzających. W tym roku, podobnie jak w poprzednich, Noc Muzeów tematycznie powiązaliśmy z aktualną wystawą. Tym razem jest to wystawa "O Polskę", na której można obejrzeć dokumenty, zdjęcia i przedmioty związane z walką o niepodległość – mówiła dyrektor placówki, Violetta Jarząbkowska. – W związku z tym, że mamy rok jubileuszowy, czyli 100 rocznicę odzyskania niepodległości, uroczystość ma też charakter militarny – dodała.

Tego wieczoru na miejsce przybyło stowarzyszenie rekonstrukcji historycznej "Wrzesień 39", które specjalizuje się w okresie 20-lecia międzywojennego. 23. Batalion Lekkiej Piechoty  w parkowym otoczeniu zaprezentował dynamiczne taktyki działania. Umożliwiono też obejrzenie sprzętu typu: jelcz 422.32, Star 266M2 czy motocykla wojskowego Kawasaki.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 21/2018

Justyna Lesiuk-Klujewska

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ylhan AbhardżawedaTreść komentarza: To zależy ile ma lat ? W niektórych krajach świata już tak się nie pomaga w chorobie ludziom , którzy ukończyła 60 rok życia . Pieniądze idą na leczenie młodych.Data dodania komentarza: 20.03.2026, 11:17Źródło komentarza: Wesprzyjmy lekarza Macieja Kisiela! Znany urolog walczy z ciężką chorobąAutor komentarza: StefanTreść komentarza: Czy ktoś przemyślał sprawę obwodnicy ? Sama nazwa już mówi, że to droga poza miastem ! Jak można włączać ulicę, gdzie jest teren zamieszkały, chodzi o Sielczyk ?!?!? Nawet przedłużenie wychodzi bezpośrednio na pasy startowe lotniska ?!? To jest pomysł poroniony !!!Data dodania komentarza: 20.03.2026, 08:36Źródło komentarza: BIAŁA PODLASKA: Ruch wokół obwodnicyAutor komentarza: RollsTreść komentarza: Super pomysł na park handlowy w tym miejscu. Trzymam kciukiData dodania komentarza: 19.03.2026, 18:42Źródło komentarza: W Białej Podlaskiej będzie KFC. Przy ul. Armii Krajowej powstanie park handlowyAutor komentarza: JaTreść komentarza: Miejskie ambicje czy pazerność obecnego wójta? Mało że zarabia aktualnie niewiele mniej od prezydenta kraju? Ale jak się stworzyło swój folwark gdzie on podniesie zarobki radnym to i radni chętnie mu podnoszą... Za publiczne pieniądze można się bawić, nie?Data dodania komentarza: 19.03.2026, 10:24Źródło komentarza: Sarnaki pozostaną wsią. Obawy o portfel wygrały z miejskimi ambicjamiAutor komentarza: To nie komuna ....Treść komentarza: Nikt nie obraża niczyich uczuć religijnych , nie ma nienawiści na tle rasowym , seksistowskim , nie ma wulgaryzmów we wpisach . Więc o czym Ty tu wypisujesz ? To nie komuna i cenzura .Data dodania komentarza: 18.03.2026, 13:21Źródło komentarza: Zderzenie osobówki z motocyklem. Nie żyje motocyklista
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama