Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 5 czerwca 2026 01:36
Reklama baner reklamowy word biała podlaska
Reklama
Oprócz głównego boiska przygotowano cztery szatnie, dwie sale fitness na piętrze, salę do tenisa stołowego

Hala przy "Jedynce" już działa

Hala sportowa przy szkole “Jedynce” już działa. Inwestycja pozwola na rozgrywanie meczów siatkówki na pełnowymiarowym boisku. Stała się miejscem ćwiczeń nie tylko uczniów, ale też stowarzyszeń i klubów sportowych.
Hala przy "Jedynce" już działa
Otwarcie hali sportowej przy "Jedynce" przyczyni się według burmistrza do rozwoju aktywności klubów i stowarzyszeń

Autor: Waldemar Pepa

- To ważny jest to dzień w historii miasta. Każde wydarzenie - tak jak budowa hali czy wiele innych inicjatyw - ma swoją historię. Nie jest to wyłącznie opowieść o murach, bramkach, trybunach czy dachu, ale przede wszystkim historia marzeń, ambicji, dążeń do realizacji wspólnych celów oraz ciągłości myślenia kolejnych władz, które patrzą w jednym kierunku - mówił Paweł Łysańczuk burmistrz Międzyrzeca Podlaskiego.

Sukces ma wielu ojców

Burmistrz podkreślił, że właśnie dlatego zaproszono także poprzednią radę miasta, bo uroczystość otwarcia hali jest efektem współpracy wielu osób z różnych kadencji. Wszystkim zaangażowanym w powstanie obiektu przekazał wyrazy szczególnej wdzięczności.

Jak zaznaczył, nowa hala sportowa to nie tylko spełnienie wizji, że przy „Jedynce” powinna powstać taka inwestycja. - To obiekt, który może nadać całej szkole nowe tchnienie i podnieść jej atrakcyjność - zaznaczył Paweł Łysańczuk. Jednocześnie, nawiązując do historii powstawania hali, burmistrz podkreślił, że w każdej ludzkiej działalności - nawet wtedy, gdy cele wydają się początkowo niemożliwe do osiągnięcia - warto wierzyć do końca. - Kluczowe jest jednak stworzenie zespołu ludzi, którzy tę wiarę podzielają i wspólnie pracują nad realizacją zamierzeń - wskazał burmistrz.

Hala nie jest jedynie obiektem sportowym powstałym z przekonania, że „przy Jedynce powinna być hala”. - To przestrzeń, która może dać szkole nowe możliwości i stać się impulsem do jej dalszego rozwoju. Inwestycja sprawiła, że cały zespół placówek stał się bardziej atrakcyjny i otworzył się na nowe inicjatywy. Już teraz odbywają się tu wartościowe wydarzenia, a przed społecznością miasta stoi wiele kolejnych, ciekawych możliwości. Obiekt tworzy warunki - a to, jak zostaną wykorzystane, zależy w dużej mierze od mieszkańców, przedstawicieli świata biznesu, sportu i kultury. Każdy dobry pomysł, który da się zrealizować, otrzyma wsparcie, by mógł w tej przestrzeni zaistnieć - przekazał Paweł Łysańczuk.

Nieustająca wiara w powodzenie

Wskazał, że szczególne słowa podziękowania należą się dyrektor placówki, której wiara w powodzenie przedsięwzięcia była nieustająca. - To przekonanie, że budowa hali się powiedzie, odegrało istotną rolę w doprowadzeniu projektu do szczęśliwego końca - mówił Paweł Łysańczuk.

- W obiekcie zastosowano rozwiązania, które zwiększają jego funkcjonalność i pozwalają w pełni wykorzystać sportowy potencjał budynku. Hala daje wrażenie ogromnej przestrzeni - patrząc z dachu, można poczuć, że w samym sercu miasta ma się niemal tysiąc metrów kwadratowych wyłącznie dla siebie. To największy obiekt sportowy w okolicy, co sprawia, że panorama wnętrza robi szczególne wrażenie - mówił Łukasz Daniluk z firmy Teksam wykonawca inwestycji. 

Oprócz głównego boiska przygotowano cztery szatnie, dwie sale fitness na piętrze, salę do tenisa stołowego oraz dodatkową salę przeznaczoną do różnorodnych aktywności sportowych. Układ obiektu - zarówno na dole, jak i na piętrze - umożliwia swobodne korzystanie z wielu stref jednocześnie. Do sal na piętrze prowadzi klatka schodowa oraz winda, co ułatwia dostęp wszystkim użytkownikom.

Hala została podłączona do lokalnego systemu ciepłowniczego. W zależności od pomieszczenia zastosowano różne technologie ogrzewania: w części sal ogrzewanie podłogowe, w innych grzejniki. Instalacje podzielono w taki sposób, by można było elastycznie zarządzać ogrzewaniem w zależności od intensywności użytkowania obiektu, co pozwoli ograniczać koszty eksploatacyjne.

Największym atutem tej inwestycji jest to, że obiekt nabrał wyrazistego charakteru. - Wykonanie robi duże wrażenie, a całość wymagała ogromu pracy. W przedsięwzięcie zaangażowany był liczny zespół osób: trzech inspektorów nadzoru, dodatkowe osoby po stronie miasta oraz kierownicy budowy - w sumie pięć osób tylko po stronie nadzoru. Bywały momenty, gdy na budowie pracowało jednocześnie ponad sto osób - informował wykonawca.

Dodał, że ta inwestycja to zdecydowanie wizytówka firmy. - Tym bardziej, że jest to największa inwestycja, jaką dotąd realizowaliśmy. Dużym wsparciem w trakcie prac była dyrektor szkoły, która na każdym etapie wykazywała ogromne zaangażowanie. To kolejna nasza realizacja dla miasta - wcześniej prowadziliśmy m.in. remont kina, więc mamy już swoją małą historię współpracy - mówił Łukasz Danieluk.

Obiekt z pewnością będzie służył lokalnej społeczności i cieszył użytkowników. To budynek nowoczesny, wykonany zgodnie z obowiązującymi, bardzo ścisłymi normami energooszczędnymi. Konstrukcja spełnia wszystkie wymagania techniczne.

CZYTAJ TEŻ:

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Butik Parkowa 13 – oferta odzieży w rozmiarach 38-60. Unikalne kolekcje dla Twojej sylwetki. Zapraszamy na zakupy przy kawie
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Kredocoasterstwo Treść komentarza: Rozumiem że na tym zdjęciu to Pan opiekun Chwedoruk ze swoimi podopiecznymi stanął do foty jak przystało na opiekuna. Data dodania komentarza: 4.06.2026, 12:03 Źródło komentarza: Półfinał wojewódzki w piłce nożnej chłopców – zwycięstwo IV LO Biała Podlaska Autor komentarza: Czas pokaże Treść komentarza: Ale ZAKŁAMANIEC już mu posadkę w Cargotor przygotowali ale póki co to im nie jest nic wiadomo :). Porażka i wszyscy temu się przyglądamy. Samorządowiec wojewódzki w spółce skarbu państwa. Olśnienie , specjalista od transportu kolejowego. Niby walczycie i piętnujecie kolesiostwo w PIS-e a sami co - HIPOKRYCI Data dodania komentarza: 4.06.2026, 09:20 Źródło komentarza: BIAŁA PODLASKA: Szef gabinetu prezydenta odchodzi z urzędu Autor komentarza: BBBB Treść komentarza: Najważniejsze przy s***** od tyłu jest.. być z tyłu :D Data dodania komentarza: 3.06.2026, 18:59 Źródło komentarza: Kraj. Żadnych adopcji przez pary jednopłciowe. Konfederacja szykuje ustawę Autor komentarza: Bolek Treść komentarza: Za komuny w latach 60, cyklicznie była czyszczona i pogłębiana. Woda była czysta, całymi rodzinami, kąpano się w niej. Kajaków było dużo, były 4 wypożyczalnie, na Michała, Melioracji, w odnodze zaraz za Ale 1000l, tylko jeszcze alei nie było. Z mostu na H. Sawickiej, śmiałkowie skakali do Krzny, co niektórzy na główkę. Rzeka naprawdę żyła !!! Szkoda, że dzisiaj tego nie ma... Data dodania komentarza: 3.06.2026, 05:48 Źródło komentarza: Krzna w Białej Podlaskiej będzie w tym sezonie czysta? Autor komentarza: Ciekawski George Treść komentarza: Jak się zapisać na warsztaty? Data dodania komentarza: 2.06.2026, 19:49 Źródło komentarza: Biała Podlaska. Warsztaty z fotografowania otworkowego
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama