Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 5 lipca 2026 03:49
Reklama
Reklama

Walczył w finale mistrzostw świata

Zawodnik AZS AWF Biała Podlaska, Piotr Tarkowski, był jednym z reprezentantów Polski, którzy walczyli w lekkoatletycznych mistrzostwach świata juniorów do lat 20 w Tampere w Finlandii. W finale konkursu skoku w dal zabrakło mu niewiele, by znaleźć się w czołowej ósemce.
Walczył w finale mistrzostw świata

Autor: Nadesłane

Skoczkowie w dal rozpoczęli najpierw zmagania w Tampere w dwóch grupach eliminacyjnych, łącznie rywalizowało 27 zawodników.

Szkoda pierwszego skoku

W eliminacjach walczyło dwóch reprezentantów Polski, Piotr Tarkowski oraz Bartosz Gąbka  z MKS Aleksandrów  Łódzki.

- Obaj legitymowali się identycznymi rekordami  życiowymi  uzyskanymi w obecnym sezonie  - 7m i 65 cm, co plasowało ich na 17-18 miejscu wśród 28 skoczków w dal zgłoszonych do mistrzostw - dodaje Tadeusz Makaruk, trener AZS AWF Biała Podlaska.

Stawką zmagań w eliminacjach był awans do dwunastoosobowego finału. Piotr Tarkowski niedawno został mistrzem Polski juniorów U-20 we Włocławku i potwierdził dobrą formę, meldując się w finale w Tampere. Zmienny wiatr nie sprzyjał zawodnikom, a lekkoatleta AZS AWF Biała Podlaska „spalił” nieznacznie dwie pierwsze próby.

- Szkoda było szczególnie pierwszego skoku, w którym jak wynika z nagranego filmu Piotrek przy 1-2-centymetrowym „spalonym” pofrunął na odległość około 7,90 m - komentuje Tadeusz Makaruk. - W trzeciej próbie skoczył 7,58 m. Co ciekawe, Piotrkowi zapisano początkowo wynik 7,68 m, ale później dopatrzono się śladu na piasku po numerze startowym zaczepionym na jego plecach i skorygowano wynik do 7,58 m.               

Zabrakło 4 centymetrów

Tarkowski awansował do finału na ósmym miejscu, pokonując wielu zawodników, którzy w tym roku uzyskali lepsze wyniki, nawet powyżej 8 metrów. Początkowo po pierwszym udanym skoku na odległość 7,55 m zawodnik AZS AWF Biała Podlaska zajmował szóste miejsce, jednak rywale w kolejnych próbach okazali się lepsi. Nasz reprezentant mimo poprawienia wyniku w trzeciej próbie o 4 centymetry (7,59 m) spadł na 11 miejsce. W finale walczył też Bartosz Gąbka, który zajął ostatecznie 12 miejsce (7,44 m).

- Na pocieszenie trzeba zauważyć, że do premiowanego awansem do najlepszej ósemki wyniku zabrakło Piotrkowi tylko czterech centymetrów. A w szerokim finale znaleźli się tylko trzej Europejczycy, w tym dwaj nasi reprezentanci - podsumowuje Tadeusz Makaruk.

Przed Piotrem Tarkowskim teraz mistrzostwa Polski seniorów w lekkiej atletyce w Lublinie, zaplanowane 21-22 lipca. Mistrzostwa będą transmitowane przez TVP.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

kibic 15.07.2018 20:02
Za ciosem Piotr! Jeszcze można skoczyć 7.95 na Mistrzostwa Europy Seniorów w Berlinie!

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Drosed
Reklama kalorycznyekogroszek.pl
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Bojarzy, polscy bojarzy... Treść komentarza: Podlasie ? Podlaszcze. Pod Lachami. Gdy popatrzymy na fundamenty nieistniejącego pałacu Radziwiłłów w Białej, i na Krznę, i jak rzeka blisko jest... była to umowna granica Korony i WKL. Data dodania komentarza: 2.07.2026, 15:19 Źródło komentarza: Ani chłopi, ani szlachta. Wojownicy, którzy zostali rolnikami. Kim byli bojarzy międzyrzeccy? Autor komentarza: Electrodeath won ! Treść komentarza: Nie chodzi o ambicje rodziców ! Prawo przyzwala na korzystanie bez ograniczeń szybkościowych, uprawnieniowych, z elektrycznych hulajnog ( co za błędna nazwa ! ) i quadów. Dzieci wsiadają i rozwijają wielkie prędkości, nie znając zasad ruchu drogowego ! Data dodania komentarza: 2.07.2026, 14:44 Źródło komentarza: Tragiczny wypadek w gminie Kąkolewnica. Nie żyje 14-letni kierowca quada Autor komentarza: Chudy - maniaku, chory maniaku, Treść komentarza: Ciekawe, geniuszu, na jakiej podstawie oceniłeś stan auta sprzed wypadku. Tobie powinien przyjrzeć się psychiatra. Data dodania komentarza: 1.07.2026, 22:56 Źródło komentarza: Pijany rajd w Drelowie. Kierowca BMW wylądował w szpitalu Autor komentarza: I tak nas za dużo ? Treść komentarza: Cywilizacja śmi...rci namawia, wsiadajcie bez uprawnień do jazdy na... elektryczna hulajnoga, quad... i dzieciarnia wciąż szaleje... i ginie... Data dodania komentarza: 1.07.2026, 13:45 Źródło komentarza: Tragiczny wypadek w gminie Kąkolewnica. Nie żyje 14-letni kierowca quada Autor komentarza: gość Treść komentarza: "ich dziecko ma a moje nie ma???" "kupimy i tobie"..... standardowe teksty dzisiejszych rodzicó.... dalej niech rodzice się licytują, czyj bombelek ma więcej "zabawek".... głupota rodziców a dziecka szkoda..... Data dodania komentarza: 1.07.2026, 13:07 Źródło komentarza: Tragiczny wypadek w gminie Kąkolewnica. Nie żyje 14-letni kierowca quada
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama