Jak informuje dyrektor biegu, Dominik Nazaruk, zawodnicy w biegu głównym na dystansie 15 kilometrów trasą Kodeń-Kopytów-Kodeń wystartują w sobotę 4 sierpnia o godzinie 13 sprzed Bazyliki Świętej Anny. Potem rozpoczną się Małe Biegi Sapiehów w kategorii szkół podstawowych na dystansie 800 metrów, w kategorii gimnazjów na dystansie 1200 metrów, a także Bieg Przedszkolaka wokół rynku. Przyjmowanie zgłoszeń i obsługa zawodników w biurze zawodów w dniu zawodów od godziny 9 (budynek Zespołu Placówek Oświatowych w Kodniu). Zapisów na Małe Biegi i Bieg Przedszkolaka będzie można dokonać na miejscu przed biegami. Na najlepszych w Biegu Sapiehów czekać będą puchary, wyróżniony zostanie też najmłodszy i najstarszy uczestnik biegu oraz m. in. najlepszy zawodnik z gminy Kodeń. Będą również klasyfikacje w poszczególnych kategoriach wiekowych.
Wszyscy uczestnicy, którzy pokonają 15-kilometrowy dystans, otrzymają okolicznościowy medal, upamiętniający XIX Bieg Sapiehów i nawiązujący do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Na medalu znajduje się projekt Pomnika Odzyskania Niepodległości, który zostanie odbudowany w Kodniu według projektu artysty-rzeźbiarza Roberta S. Mitury z Białej Podlaskiej. Granitowy obelisk zwieńczy rzeźba orła w koronie, trzymającego w szponach buławy marszałkowskie. W dolnej części umieszczone zostaną dwie tablice: historyczna z 1928 roku oraz współczesna, upamiętniająca stulecie odzyskania niepodległości. Monument stanie w centrum miejscowości, w parku nieopodal Bazyliki Świętej Anny. Odsłonięcie planowane jest 11 listopada podczas obchodów Święta Niepodległości.
Organizatorzy XIX Biegu Sapiehów to: Jacek Malarski (prezes Towarzystwa Przyjaciół Kodnia), Włodzimierz Dawidziuk (sędzia główny), Dominik Nazaruk (dyrektor biegu). Więcej informacji o biegu na stronie www.biegsapiehow.pl.



![Biała Podlaska. Strażacy rozdali czujki czadu [ZDJĘCIA] Biała Podlaska. Strażacy rozdali czujki czadu [ZDJĘCIA]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-biala-podlaska-strazacy-rozdali-czujki-czadu-zdjecia-1770288861.jpg)











Napisz komentarz
Komentarze