Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 5 lipca 2022 02:05
Reklama

Koszoły: Budowali relacje rodzinne na festynie

Ogromne zaangażowanie członków Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego "Tłoka" opłaciło się. W efekcie w niedzielę uroczyście zainaugurowano Szkołę Relacji i Edukacji Regionalej w Koszołach. Było nostalgicznie, ale i radośnie.
Koszoły: Budowali relacje rodzinne na festynie

W weekendowe popołudnie świętowały całe rodziny. Pogoda dopisała i na placu przy budynku starej szkoły podstawowej zebrały się tłumy. Wśród nich byli mieszkańcy gminy Łomazy, władze oraz goście, w tym byli pracownicy placówki.Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 15 przy cmentarzu unickim, gdzie po wspólnej modlitwie nastąpiło poświęcenie nowego krzyża ufundowanego przez jednego z darczyńców. Ks. Zdzisław Matejuk proboszcz parafii w Huszczy podkreślił, że w tym miejscu zaczęła się historia, ale ona się nie kończy, jest kontynuowana przez członków stowarzyszenia. Wraz z  zebranymi modlili się także Paweł Rozbicki, który uczył w byłej szkole, oraz o. Józef Cydejko i br. Rafał Hawryluk.


Przecięcie wstęgi oraz poświęcenie wnętrza Szkoły Relacji i Edukacji Regionalnej zostało połączone z symbolicznym poczęstunkiem chleba i soli, a także zwiedzaniem budynku, któremu członkowie stowarzyszenia nadali nowy wygląd. – Odkąd wydzierżawiliśmy od gminy nieruchomość ciężko pracowaliśmy, by zrealizować nasz cel. A ten zakładał stworzenie szkoły, w której całe rodziny mogłyby spędzać czas, budować prawidłowe relacje. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w tworzenie miejsca, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – mówiła Magdalena Adamska z "Tłoki". Podczas zwiedzania dawnej szkoły jedna z uczennic wspominała: – Tu była moja klasa. Kiedyś podpadłam nauczycielowi i musiałam klęczeć za karę do końca lekcji. Tę naukę zapamiętam do końca życia. Mimo takich chwil to były piękne czasy.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 37

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama