Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 16 grudnia 2025 22:07
Reklama baner reklamowy word biała podlaska
Reklama

Uciekał pijany i bez uprawnień

Noc w policyjnym areszcie spędził 21-letni mieszkaniec gminy Komarówka Podlaska, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policyjnym radiowozem. W chwili zatrzymania był pijany, badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.
Uciekał pijany i bez uprawnień

Do zdarzenia doszło 20 września w nocy około godziny 0.30 w miejscowości Kolembrody w gminie Komarówka Podlaska. Policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego chcieli zatrzymać do kontroli drogowej samochód osobowy marki volvo: styl jazdy kierującego wskazywał, iż może znajdować się pod działaniem alkoholu. Kierowca widząc sygnały do zatrzymania pojazdu próbował uniknąć kontroli i podjął próbę ucieczki. Szybko jednak został zatrzymany. 21-latek w chwili zatrzymania był pijany. Przeprowadzone badanie przez mundurowych wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna nie miał wymaganych dokumentów podczas kontroli drogowej i jak się okazało nie posiada uprawnień do kierowania.

Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast niezatrzymanie się do kontroli i ucieczka zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie dodatkowo za popełnione wykroczenia.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama