Jak wyjaśnia Krzysztof Badalski wiceprezes SRGMT, celem wydarzenia, które odbyło się 16 grudnia, było przybliżenie tradycji i obrzędowości bożonarodzeniowej. Dodaje, że w projekcie wzięła udział młodzież z terespolskich szkół. Uczniowie kilka tygodni wcześniej wzięli udział w warsztatach tworzenia gwiazd pięcioramiennych, prowadzonych przez instruktora Jarosława Pytkę oraz szopek - krakowskiej nawiązującej do Terespola, salezjańskiej i tradycyjnej. Prace zostały pokazane w czasie wydarzenia.
Barwne zdobienia połączone z ubóstwem żłobka zachwyciły uczestników imprezy. Z kolei młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 przygotowała spektakl o tematyce świątecznej, pod czujnym okiem Doroty Szprychel i Anny Kędroń.
Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 51-52

![Terespol: Kolędowali i prezentowali świąteczne ozdoby [GALERIA] Terespol: Kolędowali i prezentowali świąteczne ozdoby [GALERIA]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/xl-terespol-koledowali-i-prezentowali-swiateczne-ozdoby-galeria-1644942651.jpg)













![Spowodował śmiertelny wypadek. Uciekł z miejsca zdarzenia [VIDEO] Spowodował śmiertelny wypadek. Uciekł z miejsca zdarzenia [VIDEO]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-spowodowal-smiertelny-wypadek-uciekl-z-miejsca-zdarzenia-1764673560.jpg)




Napisz komentarz
Komentarze