Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 6 maja 2024 14:06

Izabela Trzaskalska najlepsza w Biegu Ursynowa

Kolejny sukces Izabeli Trzaskalskiej z Terespola. Nasza zawodniczka była najlepsza w Warszawie w trzynastej edycji Biegu Ursynowa na 5 kilometrów.

Autor: Nadesłane

W imprezie wzięło udział około 2500 biegaczy. Atutem zawodów docenianym przez uczestników jest niewiele zakrętów na pięciokilometrowej trasie. Dlatego biegacze mają większe szanse na poprawienie swoich rekordów życiowych. W tym roku w biciu rekordów przeszkadzała wysoka temperatura, ale nie brakowało emocji. W klasyfikacji generalnej mężczyzn wygrał Białorusin Artsiom Lohisz z Grodna z czasem 14 minut i 22 sekundy, przed Szymonem Dorożyńskim (AZS Politechnika Opolska) - 14.26 i Henrykiem Szostem (Grunwald Poznań) - 14.28. Wśród kobiet Izabela Trzaskalska wygrała z czasem 16.06. Za nią finiszowały Mołdawianka z Tyraspolu Olesea Smowjenko - 16.40 i Ewa Jagielska (Prefbet Śniadowo Łomża) - 16.45.