poniedziałek, 6 maja 2024 16:49

Wyjątkowy mecz koszykówki w Terespolu

W Terespolu rozegrany został wyjątkowy mecz koszykówki. Zmierzyli się ze sobą mistrzowie województwa bialskopodlaskiego z lat 80-tych z aktualną reprezentacją nauczycieli i uczniów z Zespołu Szkół Publicznych numer 1.

Autor: Nadesłane

Inicjatorem meczu był Piotr Szyszkowski, przy wsparciu Artura Michalczuka i całego zespołu koszykarzy wraz z nauczycielem Aleksandrem Pawluczukiem. Przed oficjalnym rozpoczęciem spotkania głos zabrali burmistrz miasta Jacek Danieluk, dyrektor ZSP nr 1 Zenon Iwanowski i Piotr Szyszkowski, który wręczył dyrektorowi Iwanowskiemu pamiątkową koszulkę. Miłą niespodzianką było też wręczenie przez Ireneusza Pepłowskiego (trenera reprezentacji Polski w podnoszeniu ciężarów kobiet) koszulki dla organizatora spotkania Piotra Szyszkowskiego, z napisem "Super Gość". Nie zabrakło wspólnego, pamiątkowego zdjęcia, wykonanego przez Krzysztofa Tarasiuka. Po przedstawieniu graczy obu drużyn przez Tomasza Jezuitę pierwszego podrzutu piłki dokonał Jacek Danieluk. Ekipa "Mistrzów" wyszła na parkiet w składzie: Barbara Pepłowska (najlepsza zawodniczka w historii "Jedynki") oraz Piotr Szyszkowski, Mariusz Wowczeniuk, Artur Michalczuk i Dariusz Chytrowski. Pierwszą kwartę wygrali Nauczyciele i Uczniowie 13:9. W przerwie odbył się konkurs rzutów wolnych dla dzieci piłką z autografem Marcina Gortata. Zwyciężył Szymon Klujewski.

Drugą kwartę zdecydowanie wygrali Mistrzowie 14:2 i wynik po dwóch odsłonach wynosił 23:15 dla bardziej doświadczonej ekipy. Po trzeciej kwarcie Mistrzowie prowadzili 32:28. W przerwie przed ostatnią kwartą odbył się konkurs rzutów za trzy punkty, w którym wygrał Szymon Pikuła, oddając dwa celne rzuty na pięć prób. Drugi był Artur Michalczuk. W czwartej kwarcie zdecydowaną przewagę uzyskali podopieczni Aleksandra Pawluczuka, którzy wygrali spotkanie 50:32. Po meczu była wielka radość po stronie wciąż skutecznych, walecznych, entuzjastycznie grających Mistrzów. Dwaj dyrektorzy: Waldemar Gładoch (emerytowany dyrektor LO w Terespolu) i Zenon Iwanowski dokonali wyboru najlepszego zawodnika meczu, którym został zdobywca 18 punktów Piotr Szyszkowski. I wręczyli mu pamiątkowy puchar. Na koniec odbył się konkurs rzutów z połowy boiska, który wygrał Piotr Szyszkowski.

Organizator przedsięwzięcia Piotr Szyszkowski dziękuje szczególnie sponsorowi tytularnemu PKP CARGO, patronowi honorowemu Jackowi Danielukowi, a także  mecenasom: Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Terespolu z dyrektor Anną Pietrusik, Pizzerii PAPPA, Jakubowi Sztanderze, prezesowi Firmy R&J Sztandera oraz każdej osobie, która w jakikolwiek sposób przyczyniła się do uświetnienia koszykarskiego święta w Terespolu.