sobota, 4 maja 2024 06:35

Świetny występ i rekord w prestiżowym memoriale

Tuż przed mistrzostwami Polski seniorów w lekkiej atletyce w Radomiu (23-25 sierpnia) świetnie zaprezentował się podczas prestiżowego Memoriału Zygmunta Szelesta na stadionie AWF w Warszawie Bartłomiej Bedeniczuk, student drugiego roku AWF w Białej Podlaskiej.

Autor: Tadeusz Makaruk

Skoczek wzwyż z bialskiego AZS AWF zajął w stolicy drugie miejsce, poprawiając w drugiej próbie swój czteroletni rekord życiowy - na  215 cm (poprzednio 2,12 m). Lepszy okazał się tylko Robert Kobielski z MKS Inowrocław z wynikiem 2,20 m. Bedeniczuk sensacyjnie wygrał natomiast z Sylwestrem Bednarkiem z RKS Łódź, legitymującym się rekordem życiowym 2,32 m, który pokonując wysokość 2,10 m zajął trzecie miejsce.

Drugie miejsce w konkursie skoku w dal w Warszawie zajął inny reprezentant AZS AWF Biała Podlaska, Piotr Tarkowski, który po trapiących go problemach zdrowotnych wraca do dobrej dyspozycji. Nasz skoczek w czwartej próbie uzyskał odległość 7 metrów i 43 centymetrów, przegrywając w zawodach tylko z Tomaszem Jaszczukiem z  AZS AWF Katowice - 7,91 m. - Rosnąca dyspozycja naszych skoczków jest dobrym prognostykiem w walce o podium na mistrzostwach Polski seniorów - komentuje Tadeusz Makaruk, trener AZS AWF Biała Podlaska. - W lekkoatletycznej reprezentacji naszego AZS AWF znajdzie się także Kasia Bargielska, tegoroczna złota medalistka w skoku w dal Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-23.