Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 1 lipca 2026 07:23
Reklama
Reklama

Powiat bialski: Wójt Janowa zapewnia: Nie będzie betonowego placu

W ramach przebudowy centrum Janowa powstaną m.in. utwardzone alejki i budynek pełniący funkcję przystanku autobusowego. Warta prawie 3 mln zł inwestycja wzbudza jednak spore kontrowersje, gdyż przewiduje wycinkę większości drzew w parku naprzeciwko kościoła Trójcy Świętej. Prace mają rozpocząć się jeszcze w tym roku.
Powiat bialski: Wójt Janowa zapewnia: Nie będzie betonowego placu

Rewitalizacja skweru prócz utwardzonych alejek zakłada też wybudowanie nowego obiektu, którego funkcją będzie przystanek autobusowy, poczekalnia oraz toalety publiczne. Ponadto powstanie fontanna, w której znajdą się rzeźby trzech koni – dwóch klaczy i źrebiątka. Jej autorem ma być lokalny artysta Arkadiusz Markiewicz. Wokół fontanny i przy parkowych alejkach staną ławki dla spacerowiczów. Przedsięwzięcie wzbudza jednak kontrowersje, gdyż przewiduje wycinkę większości drzew na skwerku. Obecnie jest ich 140, a do wycięcia zakwalifikowano 94.

- Tam gdzie usuniemy jakieś drzewo, zasadzimy inne. Wycinka z pewnością będzie kontrolowana. Niektóre stanowią obecnie zagrożenie dla ludzi, bo przy mocniejszym wietrze mogą od nich odpadać konary. Rzeczywiście projekt zakłada wycięcie sporej ilości drzew, ale będziemy w miarę możliwości minimalizować tę liczbę. Przed rozpoczęciem prac sprawdzimy jeszcze raz drzewa, być może uda się niektóre obecnie zakwalifikowane do wycinki, uratować – zapewnia Leszek Chwedczuk.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, z 17 września.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Drosed
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Chudy Treść komentarza: Tylko oficialne pomiary się liczą . Co tam ktoś u siebie w Białej na posesji zobaczył na termometrze to jest warte funta kłaków . Ale fakt rekord padł jak podaje IMGW 40,5 . Poprzedni rekord wynosił 40,2 i padł 29 lipca 1921 r. Data dodania komentarza: 30.06.2026, 19:58 Źródło komentarza: Biała Podlaska jeszcze nigdy nie była tak gorąca! Miniony poniedziałek przechodzi do historii Autor komentarza: Aaa Treść komentarza: Surowo karać za takie żarty Data dodania komentarza: 30.06.2026, 16:59 Źródło komentarza: Łańcuch życia i nurkowie w akcji. 20-latki wywołały alarm nad Jeziorem Białym Autor komentarza: Aaa Treść komentarza: Łapać karać i licencję zabierać włącznie gdzie miał być towar dostarczony Data dodania komentarza: 30.06.2026, 16:55 Źródło komentarza: Małaszewicze. Kontenery z kontrabandą za ponad 25 mln zł [ZDJĘCIA] Autor komentarza: Ha ha ha ha ha Treść komentarza: Ten w Białej to nie był żaden oficialny pomiar . To prywatnie ktoś zmierzył . Tak to każdy może sobie mierzyć ... " Czesiek w stodole na klepisu " , " Mietek w drewutni " Przecież jak wół napisane , że prywatny pomiar i jakaś tam prywatna stacja pomiarowa a czy ona jest w stodole czy w drewutni to juz nie ma znaczenia . Prywatne pomiary nie są żadnym rekordem . Ha ha ha ha Data dodania komentarza: 30.06.2026, 16:36 Źródło komentarza: Biała Podlaska jeszcze nigdy nie była tak gorąca! Miniony poniedziałek przechodzi do historii Autor komentarza: Ha ha ha ha ha ha Treść komentarza: A to gdzie ten pomiar zrobili u " Cześka w stodole na klepisku ? ", u " Mietka w drewutni ? " Każdy tak sobie może zmierzyć i powiedzieć , że ma prywatną stacje pomiarową Ha ha ha ha . Data dodania komentarza: 30.06.2026, 16:32 Źródło komentarza: Biała Podlaska jeszcze nigdy nie była tak gorąca! Miniony poniedziałek przechodzi do historii
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama