Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 5 grudnia 2025 19:04
Reklama
Reklama baner reklamowy word biała podlaska
Reklama

Gmina Biała Podlaska: Maluchy będą miały jak w domu

W Ciciborze Dużym został otwarty samorządowy żłobek. Mogą w nim przebywać dzieci od pierwszego do trzeciego roku życia. Obecnie zapisanych jest szesnaścioro maluchów, a przygotowanych miejsc jest dla dziewiętnastu osób. By zapisać swoje potomstwo należy zgłosić się do Urzędu Gminy Biała Podlaska.
Gmina Biała Podlaska: Maluchy będą miały jak w domu

- Zostałem dyrektorem żłobka 1 października, stąd pojawiają się przede mną nowe wyzwania i doświadczenia. Sądzę, że jest to również ważne wydarzenie w życiu gminy. Mieszkańcy dzięki temu będą mogli pogodzić swoją aktywność zawodową z opieką nad dziećmi. Tutaj ich pociech znajdą odpowiedzialną opiekę – mówi Sławomir Adach.  Dodaje, że w sumie miejsc dla dzieci jest dziewiętnaście, a zapisanych jest szesnaścioro.

- Budynek, w którym znajduje się żłobek został przystosowany za kwotę 656 tys. zł z dofinansowaniem programu rządowego „Maluch+” wynoszącym 462 tys. zł. Żłobek utworzono na dziewiętnaście miejsc, z możliwością rozbudowy, jeśli zajdzie taka potrzeba. Jest to opieka nad dziećmi do lat trzech. Myślę, że otwierając ten żłobek daliśmy młodym rodzicom szansę powrotu do pracy. Dzieci pod opieką żłobkową będą czuły się jak w domu – mówi wójt Wiesław Panasiuk.

Cały artykuł do przeczytania w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 15 października

 

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama