Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 05:01
Reklama

Statuetki starosty bialskiego rozdane

Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej po raz kolejny przyznało statuetki Dobre, bo Bialskie. Sprawdźmy, które firmy, samorządy i osoby prywatne doceniono za to, że w sposób szczególny angażują się w rozwój i funkcjonowanie powiatu bialskiego.
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Statuetki wręczono tuż po nowym roku, 5 stycznia. – W ten sposób chcemy podziękować osobom, które chcą inwestować na terenie powiatu bialskiego i dają ludziom pracę. U nas każdego roku powstają kolejne nowe firmy i to cieszy – mówił Mariusz Filipiuk, starosta bialski.

Najwięcej statuetek otrzymał Międzyrzec Podlaski. To wielki sukces miasta. Marka Dobre, bo Bialskie trafiła m.in. do Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych.

Międzyrzec Podlaski został też liderem samorządności (za aktywność w kwestii pozyskiwania nowych inwestorów), a kolejna statuetka została wręczona właścicielom gospodarstwa zajmującego się uprawą pieczarek – Annie i Andrzejowi Śledziom, którzy zajmują się tym już od 12 lat i zatrudniają ponad 100 osób nie tylko w Międzyrzecu.

– Tym razem docenionych zostało kilka firm, ale na przestrzeni tych 17 lat są to już dziesiątki przedsiębiorców, którzy pokazali, że w tym regionie można produkować zdrowo i kierować swój produkt nie tylko na rynek lokalny, ale nawet zagraniczny – mówił podczas gali wręczenia statuetek Robert Gmitruczuk, wicewojewoda lubelski.

Kolejne wyróżnienie przypadło Fundacji Kocham Podlasie Grzegorza Biereckiego, która zapowiada kontynuowanie swojej działalności, czyli m.in. kolejne konkursy o tematyce historycznej czy patriotycznej. Ostatnia statuetka powędrowała do spółki Fedro z Szóstki w gminie Drelów.

Maciej Maciejuk

Więcej o laureatach, a także o pozostałych odznaczeniach, dyplomach i tytułach wręczonych podczas gali, w papierowym i elektronicznym wydaniu "Słowa" z 10 stycznia (nr 2)

 

Przeczytaj też:

Jadwiga i Adam stypendystami prezydenta Białej Podlaskiej

 

Powiązane galerie zdjęć:

Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama